Home / SPORT / Përfundon ndeshja Tottenham-Arsenal, rezultati i papritur

Përfundon ndeshja Tottenham-Arsenal, rezultati i papritur

Përfundon ndeshja Tottenham-Arsenal, rezultati i papritur

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Derbi mes Tottenhamit dhe Arsenalit, ka përfunduar pa fitues.

Tottenham dhe Arsenal kanë ndarë pikët në derbin e javës së 29-të të Premierligës. Ndeshja e zhvilluar në ‘Emirates Stadium’ ka përfunduar barazim 1:1.

Një kundërsulm i shpejtë i nisur solli epërsinë e Arsenalit, që shënoi për 0-1 me anë të Ramseyt në minutën e 16’.

Harry Kane barazoi në minutën e 74’, duke u treguar i saktë nga penalltia.

Arsenal pati mundësi të mirë për të shënuar golin e fitores në minutën e 90’, por Pierre Emerick Aubamyang dështoi të mposhte portierin Hugo Lloris.

Me këtë rezultat, Tottenham mbetet në vendin e tretë me 61 pikë, ndërsa Arsenal në vendin e katërt me 56 pikë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 2, 2019 4:01 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435153
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përfundon ndeshja Tottenham-Arsenal, rezultati i papritur Përfundon ndeshja Tottenham-Arsenal, rezultati i papriturRating: 4.8