Home / SPORT / Përfundon ndeshja Tottenham – Dortmund, këto janë notat e lojtarëve

Përfundon ndeshja Tottenham – Dortmund, këto janë notat e lojtarëve

Përfundon ndeshja Tottenham – Dortmund, këto janë notat e lojtarëve

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ka përfunduar ndeshja mes Tottenhamit dhe Dortmundit.

Tottenhami e ka mundur 3:0 Borussia Dortmundin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, të mërkurën në Londër.

Tottenham është praktikisht në çerekfinale të kësaj gare pas fitores së thellë të shënuar në ‘Ëembley’ ndaj liderëve të Bundesligës.

Heung-Min Son në minutën e 47’, Jan Vertonghen në minutën e 83’ dhe Fernando Llorente në minutën e 86’ shënuan për fitoren e Tottenham.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 11:30 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424443
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përfundon ndeshja Tottenham – Dortmund, këto janë notat e lojtarëve Përfundon ndeshja Tottenham – Dortmund, këto janë notat e lojtarëveRating: 4.8