Home / SPORT / Piatek dhe Cutrone nuk mund të luajnë bashkë, ja arsyetimi i Gattusos

Piatek dhe Cutrone nuk mund të luajnë bashkë, ja arsyetimi i Gattusos

Piatek dhe Cutrone nuk mund të luajnë bashkë, ja arsyetimi i Gattusos

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Menaxheri i Milanit Rino Gattuso ka zbuluar se nënshkrimi i ri Krzsysztof Piatek dhe Patrick Cutrone nuk mund të fillojnë së bashku përpara për rossonerët.

Pas ndeshjes me Napolin, bosi i Milanit Gattuso po bisedonte me shtypin për barazimin.

Ai tha: “Tani, ata nuk mund të luajnë së bashku jo për shkak të karakteristikave të tyre, por për shkak të ekuilibrit të ekipit. Këtë sezon ne u përpoqëm të luanim shtatë / tetë ndeshje me të dy sulmuesit dhe gjithmonë kisha ndjenjën për të lënë diçka në rrugë.

“Mendoj se nëse kjo skuadër do të mund të bënte gabime sa më pak të jetë e mundur, faza e tranzicionit mund të bënte shumë më tepër, të mbante topin mirë.

Ne duhet të analizojmë në këto 21 ndeshje, të lëmë pak ‘të dëshiruar në të fundit 25 metra dhe na mungon më shumë se diçka në hapin e fundit.”-ka thënë Gatusso./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 27, 2019 2:01 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=412741
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Piatek dhe Cutrone nuk mund të luajnë bashkë, ja arsyetimi i Gattusos Piatek dhe Cutrone nuk mund të luajnë bashkë, ja arsyetimi i GattusosRating: 4.8