Home / SPORT / Roma fiton kundër Portos, por asgjë nuk përfundon

Roma fiton kundër Portos, por asgjë nuk përfundon

Roma fiton kundër Portos, por asgjë nuk përfundon

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Sonte është zhvilluar ndeshja mes Romës dhe Portos në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Roma ka fituar 2-1 ndeshjen e parë të 1/8-ave të Champions League të luajtur në shtëpi kundër Portos.

Protagonisti i takimit ka qenë 19-vjeçari Nicolo Zaniolo, i cili ka realizuar të dy golat e verdhekuqve dhe është bërë futbollisti më i ri italian që shënon dy gola në një ndeshje të Champions League.

Ka qenë një paraqitje ëndrrash për ish-talentin e Interit, i cili ka gjetur golin e tij të parë në Champions me goditjen e parë në portë në minutën e 70-të dhe gjashtë minuta më vonë ka realizuar edhe të dytin për verdhekuqtë.

Festa e vendasve është prishur 11 minuta para fundit, kur Adrian ka fiksuar rezultatin në 2-1. Ky gol i portugezëve mund të rezultojë vendimtar në ndeshjen e kthimit që do të luhet 6 marsin e ardhshëm në Portugali.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 12, 2019 11:20 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=423851
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Roma fiton kundër Portos, por asgjë nuk përfundon Roma fiton kundër Portos, por asgjë nuk përfundonRating: 4.8