.
Tuesday , July 16 2019
Home / SPORT / Scaroni jep detaje për projektin 1.2 miliardësh

Scaroni jep detaje për projektin 1.2 miliardësh

Scaroni jep detaje për projektin 1.2 miliardësh

Dje Milan dhe Inter Milan njoftuan zyrtarisht planet e tyre për një stadium të ri dhe i paraqitën ato në komunën e Milanos, me të dy klubet që kërkonin të ndërtonin një stadium me një investim prej 1.2 miliard euro dhe me një kapacitet prej 60 mijë vendesh gati në vitin 2023.

Presidenti Paolo Scaroni foli për Corriere della Sera rreth planeve.

“Në kohën e Fair Play Financiare, është thelbësore për të rritur të ardhurat. Nëse Arsenali fiton 120 milionë euro në vit nga stadiumi, Interi dhe Milani nuk mund të qëndrojnë në 40,” tha ai, përcjell ORAinfo.

“Shkatërrimi i San Siro-it është i nevojshëm Mendimi i lejimit të 50,000 njerëzve të hyjë në një shesh ndërtimi çdo tre ditë na jep zvarritje. Nëse nuk e bëni atë si Atalanta që shkoi në Reggio Emilia por ku mund të shkojmë nga Milano?”.

“A do të përfundojë projekti? Këtu nuk jemi në Itali, këtu jemi në Milano dhe ky është një projekt me interes të përgjithshëm dhe gjërat do të bëhen,” përfundoi Scaroni./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 11, 2019 3:52 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454974
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Scaroni jep detaje për projektin 1.2 miliardësh Scaroni jep detaje për projektin 1.2 miliardëshRating: 4.8