Home / SPORT / Si e mposhtën Ajaxin, Ramosi zbulon metodën

Si e mposhtën Ajaxin, Ramosi zbulon metodën

Si e mposhtën Ajaxin, Ramosi zbulon metodën

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ajaxi është poshtuar nga skuadra e Real Madridit.

Real Madrid ka fituar 2-1 në fushën e Ajax-it në ndeshjen e parë të 1/8-ave të Ligës së Kampionëve, por ka qenë një sukses shumë i vuajtur për kampionët në fuqi të kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube.

Kapiteni i “Los Blancos”, Sergio Ramos, ka shpjeguar arsyen pse skuadra e tij arriti të largohej me një fitore nga Amsterdami mbrëmjen e sotme.

“Ata kanë bërë një presing të lartë, por ne ndryshuam stilin e lojës në pjesën e dytë. Kemi luajtur të bashkuar dhe kemi arritur të shënojmë dy gola në transfertë. Duhet të dish t’i lexosh ndeshjet dhe kjo është ajo që bëmë“, ka thënë Ramos në fund të takimit.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 12:00 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424469
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Si e mposhtën Ajaxin, Ramosi zbulon metodën Si e mposhtën Ajaxin, Ramosi zbulon metodënRating: 4.8