Home / SPORT / Tottenham – Man Utd, befasi në formacionet zyrtare

Tottenham – Man Utd, befasi në formacionet zyrtare

Tottenham – Man Utd, befasi në formacionet zyrtare

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Tottenham Hotspur dhe Manchester Unitedi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë mysafirë të Spurs në ndeshjen derbi të javës së 22-të, e cila zhvillohet në Wembley me fillim nga ora 17:30.

Skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka katër fitore radhazi nga ardhja e norvegjezit dhe pret fitoren e radhës apo më së paku një barazim.

Në anën tjetër, ekipi i Mauricio Pochettinos gjithashtu është në formë të mirë dhe pret rezultat pozitiv para tifozëve të tyre.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Tottenham: Lloris (C), Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies, Winks, Sissoko, Eriksen, Dele, Son, Kane.

Man Utd: De Gea; Young, Lindelof, Jones, Shaw; Matic, Herrera, Pogba; Lingard, Rashford, Martial;

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 13, 2019 5:20 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=403816
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Tottenham – Man Utd, befasi në formacionet zyrtare Tottenham – Man Utd, befasi në formacionet zyrtareRating: 4.8