.
Tuesday , July 16 2019
Home / SPORT / Ylli i madh largohet nga Juventusi, befason me skuadrën e re

Ylli i madh largohet nga Juventusi, befason me skuadrën e re

Ylli i madh largohet nga Juventusi, befason me skuadrën e re

Juventusi po përballet me largimin e një lojtari.

Skuadra turke, Fenerbahçe, thuhet se është interesuar të nënshkruajë me mesfushorin e Juventusit, Sami Khedira.

Sipas ‘Sky Sport Italia’, Fener janë duke bërë përpjekje të mëdha për të transferuar mesfushorin gjerman.

32 vjeçari pritet të largohet nga Juve këtë verë, pasi i është rritur konkurrenca pas transferimit të Adrien Rabiot dhe Aaron Ramsey.

Ai ka shënuar 21 në 87 paraqitje për ‘Zonjën e Vjetër’, duke fituar edhe katër tituj të Serie A në katër sezone.

Khedira mund të zëvendësojë Eljif Elmas, i cili është pranë kalimit te Napoli në Serie A.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 11, 2019 3:54 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454987
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ylli i madh largohet nga Juventusi, befason me skuadrën e re Ylli i madh largohet nga Juventusi, befason me skuadrën e reRating: 4.8