.
Saturday , July 20 2019
Home / SPORT / Zidane lodhet nga ky lojtar, kërkon largimin e tij

Zidane lodhet nga ky lojtar, kërkon largimin e tij

Zidane lodhet nga ky lojtar, kërkon largimin e tij

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane i ka thënë klubit të shesë Gareth Bale këtë verë.

Bale ka shënuar mbi 100 gola për Madridin që nga një lëvizje e vitit 2013 nga Tottenham Hotspur, duke ndihmuar gjigantët spanjollë të fitojnë një titull La Liga, një Copa del Rey dhe katër kurora të Ligës së Kampionëve,përcjell ORAinfo.

29-vjeçari ka pasur një fushatë të vështirë 2018-19, megjithatë, duke shënuar vetëm tetë gola në La Liga.

Manchester United, Bayern Munich dhe Tottenham Hotspur besohet të jenë tre nga klubet e interesuara për nënshkrimin e uellsinain në dritaren e transferimit të kësaj vere.

Sipas The Indepdenent, Zidane më në fund është lodhur nga Bale, me sulmuesin që nuk është në planet e trajnerit të ri të rikthyer para sezonit 2019-2020./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 17, 2019 9:38 am ne link https://kosovatoday.com/?p=441895
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Zidane lodhet nga ky lojtar, kërkon largimin e tij Zidane lodhet nga ky lojtar, kërkon largimin e tijRating: 4.8