Home / TECH / Kufjet AirPods mund të shfrytëzohen nga dy përdoruest në të njëjtën kohë (Foto)

Kufjet AirPods mund të shfrytëzohen nga dy përdoruest në të njëjtën kohë (Foto)

Kufjet AirPods mund të shfrytëzohen nga dy përdoruest në të njëjtën kohë (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Të gjitha ata që dëgjojnë muzikë dhe duan të jenë në shoqëri në të njëjtën kohë, do t’i gëzohen ardhjes së AirPods të ri.

Deri më tani, miqtë e kanë shfrytëzuar nga një dëgjuese, që të dëgjojnë muzikë nga i njëjti telefon, derisa tani, mund të bëhet edhe më praktik, transmeton Telegrafi.

Blogu japonez Macotakara, ka bërë të ditur se në iPhone të ri, që disa po e quajnë edhe si iPhone 11, sistemi Bluetooth mund të dërgojë sinjale në dy pajisje të ndryshme.

Në këtë formë, sistemi i iPhone ndahet në dy pjesë dhe dërgon audio material në dy përdorues në të njëjtën, kohë duke e bërë përdorimin e AirPods shumë më të këndshëm. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 10, 2019 9:07 am ne link https://kosovatoday.com/?p=450664
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kufjet AirPods mund të shfrytëzohen nga dy përdoruest në të njëjtën kohë (Foto) Kufjet AirPods mund të shfrytëzohen nga dy përdoruest në të njëjtën kohë (Foto)Rating: 4.8