Home / TECH / Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5G

Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5G

Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5G

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Motorola nga Lenovo po lanson gjeneratën e 4-të të linjës së tyre Moto Z, Moto Z4.

Mbushur me karakteristika të reja, telefoni i ri i vjen me një sistem kamerash të avancuar të dritës së ulët, duke përfshirë një modalitet të shkëlqyeshëm të shikimit në errësirë, bateri 2-ditore, ekranin e gjerë OLED dhe lidhjen 5G.

Shpejtësia është mundësuar nga procesori i ri Qualcomm, Snapdragon 675 2GHz octa-core.

Z4 është e pajisur me një sensor të kamerës së pasme 48 MP dhe përdor teknologji të re Quad Pixel.

Me 4x ndjeshmëri më të mirë të dritës, stabilizimin e imazhit optik për lëvizjen e padëshiruar të kamerës dhe udhëzime nga karakteristikat e inteligjencës artificiale (AI), moto z4 kap fotografi profesionale.

Night Vision dhe sensori 48MP mund të kapin fotografi të ndritshme në errësirë.

Motorola i dha moto z4 një bateri masive 3600 mAh, më e madhja ndonjëherë në një moto z, me deri në 2 ditë të jetëgjatësisë së baterisë.

Z4 posedon një 6.4 Ekran OLED Max Vision që mbështet panelin Full HD +. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 31, 2019 3:32 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=449383
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5G Motorola lanson Z4, telefonin modular me 5GRating: 4.8