Home / TECH / PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar mPUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)e Fortnite (Video)
PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)

PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar mPUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)e Fortnite (Video)

PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar mPUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)e Fortnite (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

PlayerUnknown’s Battlegrounds ka nisur të testohet në Tajlandë, ku mund të luhet falas.

Ky veprim i PUGB Corporation, është ndërmarrë që të kryhen përgatitjet e duhura, që kjo video-lojë të jetë e gatshme që të rivalizojë me Fortnite, transmeton Telegrafi.

Tencent është duke punuar në versionin beta, i cili për momentin mund të luhet në të gjitha platformat, por me rezolucion shumë të dobët.

Me PUBG Lite, po bëhen përpjekje të mbizotërohet Fortnite, që ka hyrë shumë vonë në kategorinë e ‘battle royale’ por që ka fituar popullaritet, teksa ka grumbulluar edhe shumë të ardhura.

“Qëllimet tona për PUGB Lite janë të thjeshta, luftëtarët të jenë në gjendje të luftojnë nëpër beteja, pavarësisht se çfarë pajisje përdoret. Nuk bëjmë kompromis me cilësinë e pamjes dhe teknologjinë që përdoret” është thënë në një deklaratë të kompanisë.

Prej se është lansuar në dhjetor të vitit 2017, PUBG ka grumbulluar më se një miliardë euro, teksa versioni i ri pritet të jetë edhe më i popullarizuar dhe fitimprurës. /Telegrafi/

PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 31, 2019 8:52 am ne link https://kosovatoday.com/?p=415154
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar mPUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)e Fortnite (Video) PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar mPUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)e Fortnite (Video)Rating: 4.8