Home / TECH / Samsung dëshiron ta vërtetojë se Galaxy Fold paloset pa problem

Samsung dëshiron ta vërtetojë se Galaxy Fold paloset pa problem

Samsung dëshiron ta vërtetojë se Galaxy Fold paloset pa problem

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Mangësitë në palosje dhe kthimi në gjendje normale, si dhe mundësia e punimit në ekranin e palosshëm nga Samsung, kanë qenë disa prej çështjeve që i kanë shqetësuar më së shumti klientët.

Të shqetësuar janë edhe prodhuesit e Galaxy Fold, andaj dëshirojnë të vërtetojnë se ky telefon nuk e ka problem të paloset, madje duke u përplasur nga makineritë speciale, transmeton Telegrafi.

Kjo vjen pikërisht pas afro një muaji, që u shpërnda një video, ku pretendohet se shfaqet ky telefon, që ka një thyerje në zonën ku do duhej të palosej.

Andaj, kompania e ka realizuar të ashtuquajturën makineri të testimit stresues, ku këto pajise hapen dhe mbyllen pandërprerë. Rezultati, del të jetë një sipërfaqe e rrafshët, që duket se nuk është kthyer ndonjëherë në dy pjesë.

Sipas Samsung, ky produkt mund të hapet dhe mbyllet mbi 200 mijë herë, brenda pesë vitesh.

Meqenëse lansohet më 26 prill, do të kemi mundësi të shohim nga afër, mundësinë e palosjes që do ta ketë Galaxy Fold. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 29, 2019 11:00 am ne link https://kosovatoday.com/?p=439068
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Samsung dëshiron ta vërtetojë se Galaxy Fold paloset pa problem Samsung dëshiron ta vërtetojë se Galaxy Fold paloset pa problemRating: 4.8