.
Monday , July 15 2019
Home / TECH / Uber Eats do të dërgoj porosi ushqimi me dron, prej kësaj vere

Uber Eats do të dërgoj porosi ushqimi me dron, prej kësaj vere

Uber Eats do të dërgoj porosi ushqimi me dron, prej kësaj vere

Uber Elevate, krahu ajror i shërbimit Uber, njoftoi javën e kaluar se do të fillojë një ofrim të ushqimit të shpejtë me anë të shërbimit të dronit, më vonë këtë verë në San Diego.

Megjithatë, destinacionet e shpërndarjes nuk do të jenë shtëpi apo ndërtesa banimi, por në vend të kësaj do të jenë “zonat e përcaktuara të zbarkimit të sigurt”, sipas raporteve.

Këto zona uljeje mund të përfshijnë çatinë e një automjeti Uber të parkuar. Një ndërlidhës Uber do të marr paketën dhe do t’ia dorëzoj atë konsumatorit.

McDonald’s është një nga partnerët e Uberit dhe po zhvillon paketime speciale për të mbajtur ushqimin e nxehtë dhe të paprekur gjatë pjesës ajrore të një dërgese.

Poashtu, Walmart thuhet se ka depozituar më shumë patenta për dron se Amazon, për të dytin vit radhazi.

Megjithatë, Wing Aviation, e cila është në pronësi të kompanisë Google, njoftoi në prill se ka marrë gjithashtu certifikim nga FAA për të filluar shpërndarjen e paketave të vogla në dy komunitete rurale në Virginia. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 21, 2019 2:26 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=452744
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Uber Eats do të dërgoj porosi ushqimi me dron, prej kësaj vere Uber Eats do të dërgoj porosi ushqimi me dron, prej kësaj vereRating: 4.8