Home / VIDEO / 14 të vdekur në aksidentin fatal në rrugën Shkup – Tetovë, hetime se si erdhi deri tek tragjedia e rëndë

14 të vdekur në aksidentin fatal në rrugën Shkup – Tetovë, hetime se si erdhi deri tek tragjedia e rëndë

14 të vdekur në aksidentin fatal në rrugën Shkup – Tetovë, hetime se si erdhi deri tek tragjedia e rëndë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Është rritur në 14 numri i viktimave që humbën jetën në aksidentin e rëndë në autostradën Shkup – Tetovë, kur autobusi i kompanisë “Durmo Turs” ka humbur drejtimin dhe është rrokullisur duke rënë në humnerë. Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar për bilancin e ri të viktimave, ku sipas tij nga 14 të vdekur, 7 prej tyre kanë humbur jetën në vendin e ngjarjes, informon INA.

Sipas lajmeve jozyrtare autobusi që lëvizte nga Shkupi për në Gostivar, në afërsi të fshatit Llaskarcë të Shkupit ka dalë nga rruga pasi i ka plasur një prej gomave dhe ka përfunduar në kanal. Aksidenti i rëndë ka ndodhur rreth orës 17.00.

Nga Prokuroria Themelore Publike kanë informuar se për arsye të zbardhjes së rastit dhe arsyet e fatkeqësisë nga aksidenti që ndodhi në autostradën Shkup –Tetovë, prokurori publik ka kërkuar që vozitësit të autobusit ti merret urina dhe gjaku për kontrolle të mëtutjeshme, gjithashtu të bëhet kontrolli teknik i autobusit se në çfarë gjendje ka qenë para aksidentit. Nga Prokuroria kanë theksuar se gjatë natës vendi i aksidentit do të sigurohet, ndërsa ekspertiza dhe largimi i autobusit nga vendi i ngjarjes do të vazhdon gjatë ditës së sotme. Zëdhënësi i MPB-së Toni Angelovski ka informuar se ekipe të MPB-së dhe prokurori publik kanë qenë në vend ngjarje dhe ekspertiza do të vazhdojë.

“Me vozitësin e autobusit është biseduar, ai për momentin gjendet i shtrirë në spital, nga ajo që është arritur që të bisedohet do të ndihmojë në zbardhjen e plotë të rastit”, ka theksuar Angelovski. (INA)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 10:26 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424637
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . 14 të vdekur në aksidentin fatal në rrugën Shkup – Tetovë, hetime se si erdhi deri tek tragjedia e rëndë 14 të vdekur në aksidentin fatal në rrugën Shkup – Tetovë, hetime se si erdhi deri tek tragjedia e rëndëRating: 4.8