.
Saturday , July 20 2019
Home / VIDEO / Kryeministri Zaev ftesë Shqiptarëve për prodhimin e Kanabisit ne Maqedoni

Kryeministri Zaev ftesë Shqiptarëve për prodhimin e Kanabisit ne Maqedoni

Kryeministri Zaev ftesë Shqiptarëve për prodhimin e Kanabisit ne Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka ftuar të gjithë ata që kanë resurse për të investuar në prodhimin e kanabisit.

Ai ka theksuar se etika dhe ligji në Maqedoni e lejojnë kultivimin e kanabisit për qëllime mjekësore.

Sipas tij, pritet që nga kjo të hapen vende të reja pune. “Është e lejuar me ligj, jo vetëm në Maqedoni, por edhe në shumë vende tjera të botës. Ka përfitime prej saj në trajtime dhe është e pranuar në mjekësinë tonë dhe Organizatën Botërore të Shëndetësisë”, ka thënë Zaev.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka thënë se është i bindur që deri në fund të majit do të ketë hyrje në shkëmbimin e jashtëm nga eksporti në kabanisin e thatë se vajit të kanabisit në tregjet e Polonisë dhe Gjermanisë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 17, 2019 1:29 am ne link https://kosovatoday.com/?p=441723
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kryeministri Zaev ftesë Shqiptarëve për prodhimin e Kanabisit ne Maqedoni Kryeministri Zaev ftesë Shqiptarëve për prodhimin e Kanabisit ne MaqedoniRating: 4.8