Kurti flet flet pas deklaratave të senatorit amerikan: Pa bërë konsensus me qeverinë nuk e qes në votim taksën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha sot se nuk do të çojë për votim taksën, pa…

Thaçi i vendosur: S’ulem në tavolinën e Brukselit pa u hequr vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot pas takimit me këshilltarët e Merkelit e Macronit, tha se…

Ka dyshime se disa mjekë dhe profesorë janë infektuar me koronavirus

Koronavirusi po përhapet me të madhe në gjithë botën. Në postën elektronike ka arritur një denoncim…

Edhe këshilltari i Trumpit godet Kosovën: Shpërndan lajmin për tërheqjne e trupave amerikane

Njeriu kryesor i Sigurisë Amerikane godet po ashtu Kosovën: Shpërndahet më tej lajmi për tërheqjen e…

Gjashtë raste të dyshuara po trajtohen në Kosovë, Ministria e Shëndetësisë me njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Në Kosovë ende nuk ka koronavirus, gjashtë të dyshuar po trajtohen në QKUK. Në Kosovë ende…

Albin Kurti: Jam politikani i parë që bëhem kryeministër pa premtuar vizat

Kurti ka thënë jam politikani i parë që bëhem kryeministër pa premtuar vizat. Kryeministri i Kosovës,…

Qeveria e Kosovës miraton buxhetin 2.1 miliardë eurosh për vitin 2020

Qeveria e Kosovës miraton buxhetin për vitin 2020. Është miratuar buxheti për vitin 2020 në mbledhjen…

Arbenita shfaqet provokeuse, shfaqet vetëm me bikini pasi zgjohet nga gjumi

Modelja e njohur Arbenita Ismajli vazhdon të marrë vëmendjen e publikut me pozat që publikon në…