Zeka: Pas 29 Majit, Kryeministër i Kosovës do të jetë Avdullah Hoti

Zeka ka thënë se Kryeministri i Kosovës pas 29 Majit do të jetë Avdullah Hoti. Milaim…

“Angela Merkel pjesën më të madhe të fjalimit ia kushtoi dialogut mes Kosovës dhe Serbisë”

Merkel “pjesën më të madhe të fjalimit ia kushtoi dialogut Kosovë-Serbi”. Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka…

Pacolli tregon pse ateroi në Tiranë e jo në Prishtinë: Këshilltari më rekomandoi, kishim frikë nga ndonjë tragjedi

Behgjet Pacolli ka folur edhe njëherë në lidhje me aterimin e tij në Tiranë. Deputeti i…

E prisnin të gjithë, Egzona sapo dha lajmin e madh

Egzona Muqiqi është e njohur për publikun si gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit. Ajo…

Visar Ymeri për largimin nga VV-ja: Vendim që më bën të jem i kënaqur

Visar Ymeri ka folur për largimin e tij nga Vetëvendosja. Ish-deputeti PSD-së në Kuvendin e Kosovës,…

Kastrati me lajm të mirë për Kamenicën: 16 mostrat rezultuan negativ

Kryetari i Kamenicës ka treguar se 16 mostrat kanë rezultuar negative. Janë konfirmuar edhe 4 raste…

Paralajmërohen trazira në Kosovë

Njohësja e çështjeve politike ka paralajmëruar trazira në vendin tonë. Luljeta Aliu, ka paralajmëruar trazira në…

Ministrja Haxhiu e padit Milaim Zekën për këtë deklaratë

Ministrja Albulena Haxhiu e ka paditur Milaim Zekën për një deklaratë. Ministrja në detyrë e Drejtësisë,…