E konfirmon Albulena Haxhiu, zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë infektohet me koronavirus

Zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë konfirmohet me koronavirus. Një nga 11 të infektuarit sonte me koronavirus…

Memli Krasniqi: Do të votojmë kundër qeverisë Hoti

Memli Krasniqi ka thënë se do të votojnë kundër qeverisë Hoti. Memli Krasniqi, nënkryetar i Kuvendit…

Malisheva ka vetëm edhe tre raste aktive me koronavirus

Kishte 75 persona të prekur, komuna e Malishevës ka vetëm edhe tre raste aktive me Covid-19.…

Lulja ishte në gjendje të rëndë, Lirimi jep lajmin e shumëpritur për ndjekësit

Lirimi dhe Lulja janë ҫifti më i njohur shqiptar në Instagram. Ata kanë shumë ndjekës, nga…

Nis testimi i vaksinës gjermano-amerikane, ja kur mund të jetë gati (video)

Një tjetër provë shpresë-dhënëse ka filluar për një vaksinë kundër koronavirusit. Një bashkëpunim mes dy kompanish…

Vushtrri: Pesë rastet e reja janë nga e njëjta familje

Pesë rastet e reja në Vushtrri vijnë nga e njëjta familje. Sot janë konfirmuar edhe 11…

Njofton Lutfi Haziri: Nesër dalin rezultatet e 50 mostrave të marra nga Gjilani

Haziri ka thënë se nesër dalin rezultatet e 50 mostrave të marra nga Gjilani. Kryetari i…

Rusët dërguan sinjale se duan të përfshihen në marrëveshjen për Kosovën, vjen reagimi i amerikanëve

Rusët çuan sinjale se duan të përfshihen në marrëveshjen për Kosovën, reagojnë amerikanët. Dick Custin, zëdhënësi…