LAJME NGA BOTA

unnamed-file-2293

Gjukanoviq thotë se është koha për zgjedhje të reja

Gjukanoviq, mendon se është koha për zgjedhje të reja. Partitë dhe politikat që fituan besimin e qytetarëve në zgjedhjet e 30 gushtit 2020 dhe në...

unnamed-file-2278

Rusia ashpërson dënimin për dezertorët

Presidenti rus, Vladimir Putin, më 24 shtator ka nënshkruar amendamentet që ashpërsojnë dënimin për dezertorët dhe ata që refuzojnë të luftojnë. Dënimi parashihet deri në...

unnamed-file-1564

Tronditet Mali i Bardhë, tjetër tërmet në Itali

Tjetër tërmet në Itali, tronditet Mali i Bardhë. Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë, epiqendra e të cilit ishte afër Malit të Bardhë, u regjistrua...

unnamed-file-1561

Grusht shteti kundër Xi Jingpin? Ç’po ndodh në Kinë?

Një ‘vello’ misteri është përhapur në Kinë me raporte edhe për një grusht shteti. Sipas mediave të huaja, fakti që dhjetëra fluturime për në Kinë...

unnamed-file-1548

Kovaçevski: Federata Ruse duhet të ndalojë menjëherë agresionin e saj në Ukrainë

Me agresionin e paprovokuar kundër Ukrainës, Federata Ruse shkeli në mënyrë flagrante Kartën e Kombeve të Bashkuara, si dhe normat dhe parimet e së drejtës...