A Zidane e as Pochettino, zbulohet trajneri i ri i United

Inter i hidhet pas yllit që po bën namin në Francë

Manchester United ka nevojë për një trajner të ri pasi shkarkoi Ole Gunnar Solskjaer pas rezultateve të dobëta në fillim të sezonit.

Javët e fundit janë hedhur shumë emra në tavolinën e skuadrës angleze, por duket se tashmë do të kishte një të përzgjedhur ‘të përkohshëm’ që do të përpiqej të drejtonte rrugën e ekipit deri në fund të sezonit, ai do të ishte Laurent Blanc një njeri që çoi në Paris Saint-Germain në krye,përcjell ORAinfo.

Inter i hidhet pas yllit që po bën namin në Francë

Pas më shumë se katër vitesh pa trajner asnjë klub, francezi iu bashkua radhëve të Katarit Al-Rayyan pak më pak se një vit më parë dhe atje po e bën skuadrën të performojë në një nivel shumë të mirë.
Kjo, duke shtuar faktin se ai ishte lojtar i Manchester United dy sezonet e tij të fundit, e bën atë një nga objektivat për stolin e Old Trafford. /ORAinfo/

Lajme me shume...