Abelard Tahiri heq mikrofonin e foltores, deputetët e PDK-së mblidhen te Konjufca

LDK kërkon diskutim urgjent me veteranët, Gashi: Kjo qasje denigron luftën

Abelard Tahiri heq mikrofonin e foltores, deputetët e PDK-së mblidhen te Konjufca

Kryetari i GP të PDK-së, Abelard Tahiri e ka hequr mikrofonin e foltores së Kuvendit të Kosovës, ndërkaq deputetët e PDK-së, janë mbledhur para foltores dhe po e pamundësojnë mbajtjen e seancës.

LDK kërkon diskutim urgjent me veteranët, Gashi: Kjo qasje denigron luftën

Deputetët e PDK-së paralajmëruan se nuk do ta lënë mbajtjen e saencës së Kuvendit derisa veteranët po protestojnë jashtë.