Abrashi thotë se ende s’i kanë emrat e ministrave: Marrëveshja me Listën Serbe do të publikohet

Shpend Ahmeti thirrje politikanëve: Aman mos bëni politikë me vetëvrasjen e 26-vjeçarit

LDK, AAK dhe Nisma janë duke i harmonizuar qëndrimet për krijimin e qeverisë së re.

Pas takimit me AAK-në dhe Nismën, deputeti i LDK-së, Arban Abrashi ka thënë se janë takuar për të trajtuar programin qeverisës. Po ashtu Abrashi ka folur edhe për mos publikimin e marrëveshjes me Listën Serbe dhe emrat e ministrave të LDK-së.

“Sot jemi takuar me përfaqësuesit e AAK-së dhe Nismës për të trajtuar programin tonë qeverisës dhe kemi biseduar për orientimet tona programore, poshtërisht për çështjen e pandemisë, dhe gjithsesi edhe për rimëkëmbjen ekonomike të cilën dëshirojmë ta fusim si prioritetet të lartë në programin tonë qeverisës”, ka thënë Abrashi.

Duke folur për lëndën e cila është në Kushtetuese, Abrashi ka thënë se beson që kjo gjykatë do të marrë vendim në favor të tyre.

“Besoj që po. Praktikat e parlamenteve po edhe vet sistemi jonë parlamentar tregon se aj që e ka shumicën edhe ndërton qeverinë”, tha tutje Abrashi.

Ai po ashtu ka folur edhe për marrëveshjen me Listën Serbe, e cila nuk është publikuar akoma.

“E publikojmë nuk është problem. Sot jemi taku për program. Nuk ka asgjë për të fshehur”, ka thënë ai.

Duke folur për programin qeverisës, Abrashi ka thënë se bazë do të jetë program i LDK-së të cilin e kishin prezantuar edhe në qeverisjen me VV-në.

“Me siguri që por baza do të jetë program i LDK-së. Në parim, kur kemi diskutuar me Listën Serbe, pra ju kemi thënë ne ju japim përgjigjeshe kushtetuese, pra qa sa ju takon me Kushtetutë. Pak a shumë aq sa ka pasur në Qeverinë Kurti”, ka thënë Abrashi.

Abrashi foli edhe për raportimet se ka pasur mospajtime brenda LDK-së lidhur me emrat e ri për ministrat nga kjo parti.

“Nuk ka pasur mospajtime, sepse marr pjesë në të gjitha takimet, ajo që ka dal në media është një “fake neës”. Nuk kemi mbërri ende tek emrat”, ka thënë Abrashi.

Associations , Brands/Products , Magazines/Blogs , Websites/Webshops , Public Figures,Browse products on Amazon,Layering Target groups,audience size,Audience insights Interests , Investing. Fan pages that look like Wikipedia,Suggestions from Audience Insights,rugby world cup 2020, copa america 2020,walmart black friday 2020, national sports collectors convention 2020, sertanejp 2020,spirit halloween 2020,best country albums 2020,the nutcracker ballet 2020,2020 1099 misc forms,hairstyles for black women 2020
2020 army navy game, kids movies 2020,highlander toyota 2020,dallas cowboys 2020 schedule,2020 solar eclipse,miss universe 2020 winner,2020 asteroid, bollywood movies 2020, thanksgiving 2020 date, 2020 nba schedule, Airlines ticket, 2020 holiday barbie,full moon 2020,holiday bowl 2020,2020 graduation japan anime movie 2020, musician deaths 2020, world series schedule 2020,cadillac 2020 models,best hunting crossbow 2020,volvo s60 inscription 2020,
impala premier, jackson hewitt holiday, grand sport corvette, grammy nominations, detroit tigers schedule, honda pilot elite 2020, james bond 2020, stagecoach 2020,toyota tacoma for sale,bmw 530i 2020,social security increas,corvette for sale,essence festival,voice judges,honda accord review straight talk apn settings 2020, 2020 superbowl commercials, lancome gift with purchase 2020,tamilrockers hd movie download 2020,huawey y6 2020