Afër dhe të mbrojtur, vazhdojnë shpikjet për koronavirusin (FOTOT)

Vizitorët e restoranti me ushqim të shpejtë mund të shijojnë ushqimin e tyre pa patur frikë se mund të infektohen nga koronavirusi.

Të paktën këtë pretendon dizajneri francez Christophe Gernigon, i cili ka krijuar Plex’Eat si një mundësi për pronarët e bizneseve duke shpresuar të rihapin fast-food-et e tyre me ushqim të shpejtë mes pandemisë së koronavirusit.

Ideja ka marrë interes në Francë, Belgjikë, Kanada, Japoni dhe Argjentinë.

Një prerje në pjesën e prapme të tavolinës bën që hyrja dhe dalja të jetë e lehtë, kështu që darkat nuk do të zhvillohen në distancë, ndërsa dizenjuesi thotë se dëshironte të ndërthurë sigurinë me shkëlqimin.

Mathieu Manzoni drejton një restorant të stilit amerikan pranë muzeut në Louvre të Parisit.

Ai e ftoi Z. Gernigon të paraqiste idenë e tij në restorant dhe po shikon mundësinë e kryerjes së një porosie.

‘A do ta pëlqejnë njerëzit? Nuk mund të them, por dua të besoj se mund të shtojë diçka sepse e konsideroj kënaqësi, ‘tha ai, duke folur nga restoranti i tij, i cili është i hapur vetëm për porosi.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !