Alarmi i ekspertëve/ Virusi misterioz që qëndron pas ngordhjes së qindra elefantëve (FOTOT)

Rritja e shifrave me COVID-19, Kosova shton numrin e “bluzave të bardha”. Hapet dhe një spital tjetërShkencëtarët kanë ngritur alarmin dhe besojnë se një virus misterioz qëndron pas ngordhjes së qindra elefantëve në Botsavana të Afrikës. Shqetësimi i tyre qëndron në faktin se mos virusi përhapet dhe tek njerëzit. Më shumë se 350 elefantë të moshave të ndryshme, kanë ngordhur për shkaqe të panjohura dhe kufomat e tyre janë parë të shpërndara në Delta Okavango dhe pjesët e tjera të vendit. Ekspertët mendojnë se një virus i ri i elefantëve qëndron pas asaj që është quajtur si “një katastrofë konservimi”. “Është një katastrofë konservimi, e cila ka një potencial të jetë një krizë e shëndetit publik”, u shpreh për Daily Express, Drejtori i Parkut Kombëtar në Bosavana, Nail McCann. Rritja e shifrave me COVID-19, Kosova shton numrin e “bluzave të bardha”. Hapet dhe një spital tjetër Rritja e shifrave me COVID-19, Kosova shton numrin e “bluzave të bardha”. Hapet dhe një spital tjetër Rritja e shifrave me COVID-19, Kosova shton numrin e “bluzave të bardha”. Hapet dhe një spital tjetër The post Alarmi i ekspertëve/ Virusi misterioz që qëndron pas ngordhjes së qindra elefantëve (FOTOT) appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !