Alonso ka probleme me Tuchel, niset drejt këtij klubi

E meriton! Tonali merr lajmin e madh

Barcelona po kërkon të nënshkruajë me një mbrojtës të ri të majtë gjatë verës dhe po vëzhgon nga afër lojtarin e Chelseat, Marcos Alonso, i cili mund të largohet nga Stamford Bridge në fund të sezonit.

Alonso ishte pas Ben Chilwell në rendin e mbrojtësit të majtë në Chelsea përpara se anglezi të rrëzohej me një dëmtim në gju në fund të sezonit në nëntor, duke hapur derën për më shumë minuta.

Ai ia doli vetëm 45 minuta në pjesën e parë të barazimit 2-2 të Chelseat me Wolves përpara se të ulej në stol për Saul Niguez – një vendim që trajneri Thomas Tuchel theksoi se nuk ishte pasojë e një lëndimi, shkruan ORAinfo.

E meriton! Tonali merr lajmin e madh

Alonso u pa duke i bërtitur Tuchelit në fund të pjesës së parë me menaxherin që në dukje nuk ishte i impresionuar me performancën e tij dhe raportet kanë sugjeruar se kjo përplasje vazhdoi në pushim dhe e çoi në largimin e tij nga loja.

Mes sugjerimeve se përplasja mund t’i japë fund karrierës së tij në Chelsea, burime të shumta kanë raportuar se Alonso mund të jetë rrugës për në Barcelonë këtë verë./ORAinfo/