Ambasadori gjerman: Mezi presim ta shohim Kosovën në KE

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka shprehur mbështetjen për procesin dhe anëtarësimin e Kosovës në Këshill të Evropës, përcjell albinfo.ch.

Rohde, përmes një postimi në ”Twitter”, ka thënë se mezi presin ta shohin Kosovën si pjesë të KE-së.

”Mezi presim ta shohim Kosovën si pjesë të Këshillit të Evropës, familje që punojnë së bashku për të promovuar të drejtat e njeriut, demokracinë dhe sundimin e ligjit. Kosova i takon Këshillit të Evropës. Gjitha të mirat në procesin e aplikimit për anëtarësim”, ka shkruar Rohde.

The post Ambasadori gjerman: Mezi presim ta shohim Kosovën në KE appeared first on Albinfo.