Anglia drejt izolimit të ri kombëtar


Britania e Madhe drejt një izolimi të ri kombëtar.

Mbretëria e Bashkuar mund të vendosë sërish në zbatim një izolim të ri kombëtar. Raportimi vjen nga mediat britanike, që shkruajnë se qeveria mund të përdorë këtë masë për t’iu kundërpërgjigjur opozitës laburiste që e akuzon se pandemia koronavirus i ka dalë jashtë kontrollit.

Sipas Daily Mail, Task Forca për Covid-19, që shqyrton rregullat dhe kufizimet, do të takohet sot për të vendosur masat e reja për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Ndërkohë, infeksioni nuk po përhapet vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Versioni i ri i Covid-19, i quajtur si versioni britanik, është verifikuar tashmë në të paktën 37 vende të ndryshme të botës, sipas të dhënave të raportuara nga CNN.

Ky lajm eshte mare nga portali ORAINFO nese cenon privatesine e dikujt na shkurani ne facebook dhe e fshijme. Nuk mbajme pergjithesine e lajmeve te postuara ngaqe ne nuk i shkruajme i marrim nga portaleve tjere.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...