Arteta kërkon me ngulm ta transferojë këtë lojtar

Fabregas largohet nga Monaco

Mikel Arteta, i ka kërkuar bordit të Arsenalit që të bëjë përpjekje për të përfunduar nënshkrimin e Lisandro Martinez, i cili është në radarin e Man Utd këtë verë.

Sipas shtypit anglez, Topçinjtë kanë rritur ofertën e tyre të parë prej 30 milionë euro në 35 dhe presin që Ajax të përgjigjet edhe pse e vërteta është se nënshkrimi do të jetë i vështirë, përcjell ORAinfo.

Fabregas largohet nga Monaco

Largimet e Gravenberch dhe Mazraoui në Bayern Munich mund të nënkuptojnë se kampionët holandezë hezitojnë kur bëhet fjalë për të lënë mbrojtësin argjentinas të largohet.

Arsenali do të përpiqet të marrë nënshkrimin e tij deri në fund, ndërsa Man Utd do të përpiqet të përfitojë nga marrëdhënia e Ten Hag me futbollistin për ta bindur atë të bashkohet me klubin. Ten Hag ishte ish-shefi i Ajax-it, sigurisht.

Në moshën 24-vjeçare, Lisandro Martinez ka bërë 36 paraqitje këtë sezon mes Eredivisie, Kupës së Holandës dhe Champions League. Tetë nga ato paraqitje erdhën në Evropë./ORAinfo/