Arthur pranë largimit nga Juventus

Juventusi po shqyrton ofertat për Arthurin.

Një e ardhme në Torino për Arthurin nuk është shumë e sigurt, me mesfushorin brazilian që po shkon drejt një largimi në afatin kalimtar të këtij muaji.

25-vjeçari kohët e fundit ka gjetur më shumë kohë për të luajtur nën trajnerin Massimiliano Allegri në javët e fundit, por ai ende mund të largohet nga Juventusi pavarësisht këtë muaj, me një interes të madh për lojtarin.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, bardhezinjtë kanë marrë disa oferta për Arthurin, të cilat aktualisht janë duke i vlerësuar. Nëse ai largohet, atëherë klubi do të duhet të gjejë një zëvendësues, dhe ka dy mënyra që ata mund të bëjnë për këtë.

Juventusi ose mund të shkëmbejë Arthurin me një klub të interesuar për një lojtar tjetër ose thjesht të nënshkruajë një lojtar me karakteristika të ngjashme, por Allegri do të kishte nevojë për një zëvendësim pavarësisht.

25-vjeçari Arthur, i cili ka kontratë me bardhezinjtë deri në vitin 2025, ka bërë 10 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon, për një total prej 399 minutash. Vetëm katër nga këto paraqitje ishin si startues, me lojtarin që po luftonte për një kohë të qëndrueshme të lojës.