Asnjë i vdekur dhe 1 mijë e 187 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ja çfarë përfiton Kosova nga programi i MCC-së

Numër alarmant i rasteve me Covid edhe sot, Ministria publikon raportin.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 1 mijë e 187 raste të reja me Covid-19.

Raste të vdekjes s’janë regjistruar, derisa janë shëruar 613 pacientë.

Numri i rasteve aktive ka arritur në 9 mijë e 820.

Ja çfarë përfiton Kosova nga programi i MCC-së