Home / Shqipe Krasniqi

Shqipe Krasniqi

Pushime në Singapor, ja çfarë i ka ndodhur Alban Ramosajt

Alban Ramosaj është një ndër djemtë më të dashur të show bizz-it shqiptar. Ai është shumë i pëlqyer nga publiku, veçanërisht nga gjinia femërore. Albani është shumë aktiv në rrjetet sociale ku ndan shpesh me fansat poza të ndryshme që tërheqin vëmendjen e të gjithëve. Së fundmi, këngëtari i njohur ka ndarë me fansat eksperiencën e tij të veçantë në Singapor, ku ka shijuar disa ditë pushimi. Në një foto të fundit ai ka zbuluar edhe një incident të vogël që i ndodhi gjatë vizitës në Singapor. Alban Ramosaj shfaqet në foto me një pije në dorë, ndërkohë që sipër tij qëndron një tabelë ku thuhet se nuk lejohet ushqimi apo pijet. Këtë ia vënë në dukje edhe miqtë, veçanërisht fotografi Endrit Mërtiri, i cili e ka shoqëruar Albanin gjatë pushimeve. “Nuk lejohet asnjë ushqim apo pije”, i shkruan ai ndërkohë që Albani ia kthen: “Pse më nxorën jashtë”. Siç duket ky udhëtim nuk ka shkuar, ashtu siç duhet për Albanin. The post Pushime në Singapor, ja çfarë i ka ndodhur Alban Ramosajt appeared fir..

Read More »

Shqiptarja shpallet Miss New York 2019

Bukuroshja me origjinë shqiptare Florinda Kajtazi ka rrëmbyer kurorën e Miss New York 2019. 27-vjeçarja nga Kosova u kurorëzua nga Genesis Suero në Performing Arts Center. Kajtazi do përfaqësojë New York në edicionin e 68 të Miss SHBA. Ky konkurs është një nga garat më të rëndësishme të bukurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqiptarja Kajtazi aktualisht jeton në Yonkers. Ajo arriti që të mundë shumë konkurrente. The post Shqiptarja shpallet Miss New York 2019 appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Këmbë me shkëlqim? Enca zbulon sekretin e shumë VIP-ave

Enca Haxhia është padyshim një prej këngëtareve më të komentuara në showbizz-in shqiptar. Jo vetëm me këngët e saj që kthehen menjëherë në hite, por dhe me look-un e saj mjaft ekstravagant, Enca di se si të qëndrojë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Së fundmi, Enca na ka habitur disi me fotot e videot e postuara në rrjetet sociale. Në njërën prej tyre shihet teksa grimierja i aplikon një masë të madhe kremrash në këmbë dhe mund të themi se sapo na zbuloi sekretin se si këmbët e saj dhe të këngëtareve të tjera duken gjithmonë aq me shkëlqim dhe me ngjyrë. The post Këmbë me shkëlqim? Enca zbulon sekretin e shumë VIP-ave appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Bebe Rexha “shpërthen” ndaj stilistëve të famshëm

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin “Grammys” pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa të tilla. Do të jetë një natë magjike për këngëtaren shqiptare, prandaj ajo dëshironte që ta kuronte veten në detaje. Por, e papritura i ka ndodhur, prandaj ka zgjedhur të reagojë në rrjete sociale. Bebe u shpreh e nevrikosur se stilistët nuk i jepnin veshje pasi i përket një mase të madhe dhe shtëpitë e modës nuk punojnë me vajza të tilla. 27-vjeçarja nuk e duroi këtë gjë dhe i ofendoi publikisht me një video në Instagram, duke i shtuar shkrimin: “Më falni, unë duhet ta nxirrja gjithë këtë mllef. Nëse nuk ju pëlqen stili apo muzika ime, është tjetër gjë. Por nuk mund të thoni që nuk vishni dot dikë se nuk ka masat e modeleve të pasarelave. Fuqizoni femrat që të duan trupin e tyre dhe të mos ndihen të pasigurta me veten. Megjithatë, unë do shkoj në Grammy. #Duajenitrupintuaj”. Bebe ka marrë dy nominime Grammy si artistja ..

Read More »

FOTO/ Lori Hoxha e pranon: Kjo është femra shqiptare që e kam zili

Lori Hoxha është një ndër femrat më seksi shqiptare dhe më me stil. Por Lori paska xhelozi për një femër shqiptare. Dhe kur themi xhelozi e kemi fjalën për kuptimin e figurshëm, domethenë që i pëlqen dhe i duket shumë e bukur. E kjo fëmër shqiptare është pikërisht Suada Sherifi dhe këtë detaj Lori e zbuloi në një nga pyetjet që iu drejtua në Instastory nga ndjekësit e saj. The post FOTO/ Lori Hoxha e pranon: Kjo është femra shqiptare që e kam zili appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Naomi Campbell në lidhje dashurie me këngëtarin 23 vite më të ri

Supermodelja Naomi Campbell dhe këngëtari Liam Payne kanë ndezur thashethemet se janë në një romancë. Mediat kanë aluduar për një lidhje mes tyre, për shkak të komenteve që Naomi dhe Liam kanë lënë në fotot e njëri-tjetrit. Këngëtari dhe modelja 23 vite më e madhe flirtuan shumë publikisht në Instagram. 48-vjeçarja publikoi një selfie dhe Liam shfrytëzoi momentin për ta komplimentuar: “Përsosmëria në një person. Mos më shiko me ato sy”, duke e shoqëruar me një emoji puthjeje. Por edhe Naomi ka komentuar në foton e 25-vjeçarit. Këngëtari publikoi një foto duke parë veten në pasqëyrë dhe ikona e modës komentoi: “Shpirti i bukur”, shoqëruar me emoji zemre. Por ata nuk kanë komentuar ende thashethemet që qarkullojnë në mediat rozë. The post Naomi Campbell në lidhje dashurie me këngëtarin 23 vite më të ri appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Vdekja e ish të dashurit, Ariana Grande: Më mungon

Ariana Grande me anë të një postimi na tregoi situatën e saj emocionale këto ditë. Këngëtarja tha ‘më mungon’ në 27-vjetorin e reperit të ndjerë Mac Miller. Miller, emri i vërtetë i së cilit është Malcolm James McCormick, u gjet i vdekur më 7 shtator 2018 në shtëpinë e tij. Ata ishin në një lidhje nga gushti i vitit 2016 deri në maj 2018. Ajo e kujtoi për ditëlindje me anë të një postimi në Tëitter të shtunën me fjalët: ‘Më mungon’, pak pas mesnatës. Pas ndarjes nga Miller, Ariana u fejuan me Pete Davidson por edhe me atë u nda pas vdekjes së reperit. The post Vdekja e ish të dashurit, Ariana Grande: Më mungon appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Ditë e trishtë për këngëtarin shqiptar, humb babain

Image

Ditë e trishtë për Eugent Bushpepën. Këngëtari i njohur shqiptar ka humbur babain e tij. Gjon Bushpepa ka ndërruar jetë pas një aksidenti të rëndë në Tiranë, ku prej ditësh qëndronte në koma. Ka qenë publicisti Gjergj Marku, ai, i cili përmes një postimi në rrjetin social ka shprehur ngushëllimet artistit shqiptar për këtë humbje të parakohshme të babait të tij. Postimi i Gjergj Markut SOT, per te ngushelluar artistin Gent BUSHPEPA dhe familjaret per ndarjen nga jeta te babait te tij!… (Babai i kengetarit te njohur mirditas eshte ndare sot nga jeta pas nje aksidenti te rende ne Tirane, ku dhe qendronte ne koma prej ditesh. Gjon Bushpepa ka qene drejtues ne disa sektore ne Mirdite dhe jo vetem. Prej vitesh jetonte familjarisht ne Tirane. Ceremonia mortore ne RRESHEN. Ngushellime te thella familjes per kete humbje te parakoheshme!) The post Ditë e trishtë për këngëtarin shqiptar, humb babain appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Flor Mumajesi largohet nga muzika? Këngëtari bën njoftimin e rëndësishëm

Para disa ditësh, Flori Mumajesi shokoi fansat me komentet e tij në rrjetet sociale ku shprehej se vendimi më i vështirë i jetës së tij ishte të hiqte dorë nga muzika. Këto deklarata të artistit nuk i kanë pritur mirë fansat e tij, të cilët filluan t’i thonë se nuk duhet të largohet dhe të mos dorëzohet. Flori dëgjoi zërin e tyre dhe ka vendosur të bëjë pikërisht këtë gjë. Sot, me anë të një postimi në Instagram, ai premtoi se do vazhdojë të jetë pjesë e tregut muzikor dhe në këngën e rradhës do bëjë maksimumin. View this post on Instagram A post shared by Flori Mumajesi (@iamflorimumajesi) on Jan 20, 2019 at 7:25am PST The post Flor Mumajesi largohet nga muzika? Këngëtari bën njoftimin e rëndësishëm appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Olti Curri publikon foton me mamanë e tij

Ndonëse ka vite që është personazh publik në Shqipëri edhe pse është shumë aktiv në rrjete sociale Olti Curri ia ka dal të mbajë të fshehur çdo detajë të jetës së tij private. Publiku dhe ndjekësit e tij në rrjete sociale nuk dinë asgjë për jetën e tij personale. Ndërsa ditën e sotme si rrallë herë ai ka ndarë imazhin e mamasë së tij . “Myzi dhe i biri” ka shkruar në foto blogeri duke i njohur kështu të gjithë ndjekësit e tij me të ëmën. The post Olti Curri publikon foton me mamanë e tij appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »