​S’ka pajtueshmëri ende për datën dhe agjendën e takimit Kurti-Vuçiq

Megjithëse është paralajmëruar se në muajin shtator do të mbahet takimi i tretë ndërmjet kryeministrit Albin…

Me Loredanen jo – Mozzik zbulon se a është beqar

Ka një javë që këngëtarja Loredana Zefi ka konfirmuar ndarjen nga Mozzik. Përmes një postimi në…

Deputeti i LDK-së bëhet romantik, me urim special për gruan e tij

Deputeti i Lidhje Demokratike të Kosovës Anton Quni, përveç jetës profesionale ai është i përkushtuar mjaftë…

Për një javë 147 persona humbën jetën nga COVID-19 në Kosovë

Gjendja me pandeminë COVID-19 në Kosovë vazhdon të jetë e rënduar. Që nga fillimi i pandemisë…

Para se të merrni rrugë, bëni mirë të shikoni motin

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do…

Stabiliteti i Ballkanit në interes të BE-së e ShBA-së, zgjidhja e konfliktit shqiptaro-serb jetik

Gjetja e një zgjidhje përmes dialogut Kosovë-Serbi do të prodhonte stabilitet në Ballkan, andaj kjo çështje…

Punonjësit e komunave e respektojnë vendimin, vaksinohen para 13 shtatorit

Të gjithë të punësuarit të sektorin publik duhet që të marrin vaksinën anti-Covid para datës 13…

Kosovë: Mbi 26 mijë raste aktive me COVID-19

151,279 persona janë prekur me COVID-19, që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë, e prej tyre…

Drejtori i Infektives thotë se mund të shfaqen edhe variante të reja: Mbyllja po krijon panikë

Në Klinikën Infektive 90% e pacientëve që po trajtohen janë të pavaksinuar, ka thënë drejtori i…

Përqindja e ushtarëve të vaksinuar nga koronavirusi në Kosovë

80% e ushtarëve të Kosovës të vaksinuar kundër COVID-19. Në mesin e shumë qytetarëve të Kosovës…

Vaksinë ose test për të hyrë në Kosovë, radhë të gjata në kufi me Shqipërinë

Masat e reja të qeverisë së Kosovës për të parandaluar përhapjen e coronavirusit po vazhdojnë të…

Përqindja e ushtarëve të vaksinuar nga koronavirusi në Kosovës

80% e ushtarëve të Kosovës të vaksinuar kundër COVID-19. Në mesin e shumë qytetarëve të Kosovës…

AP: Afganët që nuk e kalojnë rundin e parë të sigurisë do kthehen në Kosovë, mund të qëndrojnë më shumë se një vit

Kosova ka rënë dakord që të marrë të evakuuarit nga Afganistani të cilët nuk arrijnë të…

Këta janë fëmijët e bukur të Mirsa Kercelit

Këngëtarja e afirmuar e muzikës moderne, Mirsa Kerceli, së fundi sjelli edhe një projekt të ri…

Çka i ka bërë kështu trupit Teuta Selimi?

Siç është bërë e ditur, këngëtarja Teuta Selimi është kthyer për të jetuar në Kosovë, ku…