Pretendohet se i dyshuari kryesor për vrasjen e 18-vjeçares është duke u fshehur në Gjilan

I dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj, Dardan K. është në arrati. Kryeprokurori…

Viti shkollor nis me 1 shtator, ministrja Nagavci ka një kërkesë urgjente për mësimdhënësit

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci me anë të një postimi ka treguar që viti i ri…

Kryetari i Ferizajt kërkon dënim meritor për kryesit e vrasjes së 18-vjeçares

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka reaguar për vrasjen e 18-vjeçares që ndodhi gjatë…

Flet vëllai i Donjeta Pajazitit për rastin tragjik në Ferizaj: Na ka tronditur, e kuptojmë dhimbjen e familjes

Vëllai i Donjeta Pajazitit për rastin tragjik në Ferizaj: Na ka tronditur, e kuptojmë dhimbjen e…

Po afrohet vala e tjetër e të nxehtit, zgjat 12 ditë

Britanikët të përgatiten për një valë të re të nxehti, thonë metereologët vendas që parashikojnë një…

Motrat Mustafa reagojnë për vrasjen e 18 vjeçares: Vrasësit kanë emra e fytyra, duhen njohur e dënuar

Rasti i ndodhur dje në Ferizaj ka tronditur tërë vendin. Marigonë Osmani është vajza 18 vjeçare…

18-vjeçarja e vrarë në Ferizaj është mbesa e këngëtares së njohur kosovare

Vrasja e 18-vjeçares M.O., nga Ferizaj ka tronditur gjithë vendin. Deri në këto momente në pranga…

Shqetësuese: 59 persona vdiqën nga koronavirusi brenda javës në Kosovë

Varianti ‘Delta’ ka shpërthyer ditëve të fundit në Kosovë. Kosova është duke u përballur më valën…

Ministria e Shëndetësisë publikon listën e shteteve me rrezikshmëri të lartë për Kosovën

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e shteteve me rrezikshmëri të lartë. Në këtë listë prinë…

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, ky është numri i të infektuarve

Asnjë viktimë dhe 397 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit…

Vrasja e 18 vjeçares në Ferizaj, vjen reagimi i presidentes Osmani

Presidentja e vendit Vjosa Osmani, ka reaguar pas rastit të 18 vjeçares së vrarë në Ferizaj,…

Genta Ismajli po bëhet nënë për herë të parë, ajo shfaqet më barkë të fryrë

Ka disa javë që në medie përflitet për peshën që Genta Ismajli ka marrë. Por, tanimë…

Amerikanët dhe polakët ‘të joshur’ nga Shqipëria, grekët me 60 mijë turistë më pak

Polakët dhe amerikanët kanë qenë “më të joshurit” për të vizituar Shqipërinë në vitin 2021. Sipas…

Vrasja e 18 vjeçares, Prokuroria: I dyshuari kishte disa raste, përfshirë edhe dyshime për një vrasje

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Shukri Jashari, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e…

Ema nis të halitet kur del të lojërat, reagimi i Gëzimes i papritur

Gëzime Hamzaj është një emër tejet i lakuar në mediat rozë. Reja e Remzie Osmanit u…