Kurti fton Greqinë ta njeh Kosovën si shtet

Kurti ka një kërkesë për Greqinë. Në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, Kryeministri i…

Tentim vrasje ndaj biznesmenit nga Suhareka

Një tentim vrasje ka pasur në Suharekë. Drejtori menaxhues i “Agro Holding Kosova”, Bekim Krasniqi, pretendon…

Haradinaj viziton në spital ish-ushtarin e UÇK’së qe ka probleme shëndetësore

Shumë ish-ushtarë të UÇK-së, po jetojnë në mënyrë mizore. I pari i AAK’së, Ramush Haradinaj ka…

Ministrja Nagavci reagon për raportimet rreth punësimit të vajzës

Nagavaci, ka reaguar pas raportimeve të fundit. Një medium online sot ka raportuar se vajza e…

Po bëhen prindër, Genci dhe Eni zbulojnë gjininë e fëmijës

Ata janë çifti më i komentuar i momentit. Reperi dhe historiani Genc Prelvukaj dhe këngëtarja Eni…

Me 27 dhe 28 maj në Prishtinë mbahet Forumi i Bizneseve të Diasporës

Të premten dhe të shtunën, 27 dhe 28 maj në Prishtinë do të mbahet Forumi i…

Prangoset polici i Kosovës që dëmtoi provat e aksionit për shkatërrimin e laboratorit të drogës

Dje është zhvilluar një aksion në veri të vendit. Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës,…

Amerika i dhuron Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë

Amerika do të i dalë në ndihmë Shqipërisë. Shtetet e Bashkuara së fundmi kanë dhënë 17…

Ahmeti kritikon Kurtin për qëndrimin e tij rreth tre javësh në SHBA

Vizita e Kurtit në SHBA ka pasuar me shumë reagime. Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend…

Nuk do ta besoni, ja si duket sot “Kassandra”

Ishte njëri nga serialet e para që u transmetua në televizionet tona. Telenovela “Kassandra”, la gjurmë…

Kurti takohet me Abazoviqin, nuk përmendet tema e demarkacionit

Kurti është takuar me kryeministrin e Malit të Zi. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar…

Ky mot na pret nesër e pasnesër

Në vendin tonë po vazhdon të mbajë një mot i ngrohët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka…

Gërvalla takohet me ministren e Austrisë, flet për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

Donika Gërvalla, ka pasur një takim të rëndësishëm. Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe…

Vitet janë vetëm numër për Adrianën, shfaqet në top formë me këtë fustan

Ajo është njëra nga personazhet me “in” të momentit. Deputetja kosovare, Adriana Matoshi, ka mahnitur me…

Kurti takohet me presidentin e Bezos Earth Fund, ja për çfarë biseduan

Albin Kurti po vazhdon takimet e tij. Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se në margjinat e…