.
Monday , July 15 2019
Home / Albania Kosova

Albania Kosova

Ibrahimovic kthehet në Evropë te skuadra e ‘zemrës’

Zlatan Ibrahimovic i hapur për rikthimin tek Ajax Amsterdam. Ylli i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, është shprehur i hapur për një rikthim tek skuadra e Ajax Amsterdam. Anëtari i LA Galaxy ka bërë të ditur se është i hapur për një rikthim në kampionatin holandez, aty ku morri hapat e parë …

Read More »

Klopp ia komplikon Milanit transferimin e lojtarit të shumëkërkuar

Kampionët evropianë Liverpooli dhe menaxheri i tyre kanë bërë gjëra shumë të vështira për Milanin për të siguruar nënshkrimin e mbrojtësit Dejan Lovren. Lovren ka qenë pjesë e rëndesishme e skuadrës për Liverpulin qysh kur ai e hodhi Tottenhamin te bashkohej nga Southampton në verën e vitit 2014, përcjell ORAinfo. …

Read More »

Conte vjen me transferim “gjigant” nga Barcelona

Interi nuk e ka ndërmend të ndalet. Antonio Conte, thuhet se dëshiron të bashkohet me mesfushorin e Barcelonës, Arturo Vidal në Inter. Sipas Gazzetta dello Sport, Vidal është gjithashtu i hapur për të punuar përsëri me Conte, përcjell ORAinfo. Çifti fitoi tre Scudetto së bashku në Juventus ndërmjet 2011 dhe …

Read More »

Liverpool vjen me transferim të madh

Liverpool ka hyrë në bisedime me yllin e Lille, Pepe, por jo me klubin francez, zbulon presidenti, Gerard Lopez. Reds thuhet se po udhëheqin garën për të nënshkruar yllin e Bregut të Fildishtë , por Bayern Munich dhe Arsenal janë gjithashtu pas tij, përcjell ORAinfo. Dhe Lopez thotë se Liverpool …

Read More »