Pa Kosovën, laboratorët për PCR teste në Shkup do mbylleshin!

Kim Mehmeti Thuajse as një autobusë qytetarësh të Kosovës nuk e kanë marrë dozën e tretë…

Lajme me shume...

Omicron mbijeton më gjatë në lëkurë e plastikë krahasuar me variantet e mëparshme

Varianti Omicron mund të mbijetojë më gjatë se versionet e mëparshme të coronavirusit në sipërfaqet plastike…

Lajme me shume...

Paralajmërohet një variant i ri i COVID-19, quhet “Motra e Omicronit”

Një lloj i ri i variantit COVID-19, i quajtur “Motra e Omicronit” është caktuar si një…

Lajme me shume...

5 ushqimet e duhura kundër tensionit të ulët

Tensioni i ulët i gjakut është një sëmundje shqetësuese por që merr një vëmendje të pamjaftueshme…

Lajme me shume...

Dy viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me COVID në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar dy viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express.…

Lajme me shume...

Përzgjedhja e ushqimeve të duhura në mëngjes për shëndetin e veshkave

Ushqyerja e shëndetshme dhe e ekuilibruar është thelbësore për shëndetin e veshkave ndërkohë që ata që…

Lajme me shume...

Shkuarja në shtrat në kohë të caktuara, ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Të shkoni në shtrat shumë herët ose shumë vonë mund të ketë një ndikim negativ në…

Lajme me shume...

OBSH: Kufizimet e udhëtimit dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të…

Lajme me shume...

Dr.Isjanovski: Nëse keni marrë tre doza të vaksinës, keni vetëm dy përqind shanse për t’u shtruar në spital

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Shkup, dr. Viktor Isjanovski ka informuar se të dhënat e…

Lajme me shume...

Maqedoni: Për tre muaj janë shtyrë afatet e vaksinave kundër coronavirusit

Për tre muaj janë shtyrë afatet e vaksinave anti kovid Pfizer, të cilat janë në prag…

Lajme me shume...

Sali: Mbushja e spitaleve është nga 55 deri në 60 për qind, apel për qytetarët që të vazhdojnë vaksinimin

Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali, deklaroi sot pasdite se objektet spitalore në vend për pacientët janë…

Lajme me shume...

EMA: Në vend të dozës së katërt, të zbatohet një kombinim multi-valent i vaksinës bashkë me atë të gripit sezonal

Në vend të aplikimit të dozës së katër të zbatohet një kombinim multi-valent i vaksinës me…

Lajme me shume...

Faktori i ri që rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Nëse do ta përfytyronit trupin tuaj si një makinë, zemra do të ishte motori. Zemra, një…

Lajme me shume...

Regjimi i duhur për shëndetin e kockave, çfarë duhet të hani

Një nga regjimet më të shëndetshme për organizmin është padyshim ajo Mesdhetare. Ky regjim nënvizon rëndësinë…

Lajme me shume...

6 mënyra të thjeshta si të forconi mushkëritë në kohën e COVID-19

Mushkëritë e shëndetshme janë një nga mënyrat më të mira për të mbrojtur shëndetin e të…

Lajme me shume...