Kaltrina rregullohet për në festë, por ky detaj mori gjithë vëmendjen

Kaltrina Mikushnica është një ndër moderatoret më të njohura dhe më të dashura për publikun tonë.…

Koronavirusi në Kosovë, vazhdon rënia e rasteve aktive

Vazhdon trendi pozitiv me koronavirus në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Një burrë në SHBA ka vdekur shkaku i konsumit të përditshëm të bonboneve me bazë alkooli

Një punëtor ndërtimi në shtetin amerikan të Massachusetts vdiq për shkak të një zakoni të pashembullt…

Vaksina ruse anti-Covid19, kozmonautët e Rusisë refuzojnë ta marrin

Kozmonautët rusë, të cilët pritet të nisen drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor muajin e ardhshëm, thonë se…

Leartën po e zbukuron çdo ditë e më shumë shtatzënia, lë ‘pa mend’ me pamjen e fundit

Learta Jakupi vazhdon të jetë një prej emrave më të përfolur në publik. Si gjithmonë janë…

Abbot: Kosova duhet të mendohej më shumë para se të vendoste që ta hapë ambasadën në Jerusalem

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, thotë se Kosova duhet të mendohej më…

Hoti: Asociacioni komplikon vazhdimin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë

Dështimin e takimit në nivel liderësh në Bruksel, nuk e mohon as kryeministri i Kosovës, Avdullah…

Për herë të parë në 114 vite, Viti i Ri nuk do të pritet në Times Square

Për herë të parë në 114 vite, Times Square i New Yorkut do t’i japë lamtumirën…

Përfundon situata në Elbasan/ Ekzekutohet 71-vjeçari pas 5 orësh rezistencë, qëlloi mbi forcat RENEA, çfarë iu gjet në shtëpi

71-vjeçari Lefter Zhidru është vrarë nga policia në Elbasan. Pas 5 orësh rezistencë duke mos iu…

Deputeti i PDK-së: Sapo VV’ja ta sjellë në seancë mocionin kundër Qeverisë, ne e votojmë

Memli Krasniqi thotë se VV i ka votat e PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Vetëvendosja…

Paralajmërohet kufizim i kohëzgjatjes së vizave për studentët kosovarë në Amerikë

Paralajmërohet kufizim i kohëzgjatjes së vizave për studentët kosovarë në Amerikë. Aaron Reichlin-Melnick, këshilltar politik në…

Paralajmërimi i kufizimit të kohëzgjatjes së vizave për studentë kosovarë, SHBA del me sqarim shtesë

Është paralajmëruar kufizimi i kohëzgjatjes së vizave për studentë kosovarë në SHBA. Këshilltari politik në Këshillin…