Home / Antigona Gashi

Antigona Gashi

Dafina i propozon martesë këtij personi

Këngëtarja kosovare Dafina Zeqiri vazhdon të mbetët ndër personat më të dashura për publikun.Ajo ndër të tjera është edhe një femër shumë atraktive.Prej disa muajsh ajo po punon për projektet e reja në Shqipëri të cilat janë pritur shumë mirë nga publiku.Njësoj si vajzat e tjera, edhe Dafina ka pëlqimet e saj sa i takon botës së artit. Mesa duket Dafina e ka fiksim aktorin Michael B.Jordan, të cilit ajo i ka kërkuar publikisht të martohet me të.Në një postim në llogarinë e saj personale ajo shkruan : “A do të martohesh me mua”, shkruan Dafina.

Read More »

‘Fshesa’ e Mourinhos, ja sa lojtarë do t’i largojë nga Manchesteri

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho pritet të përdorë ‘fshesën’ për t’i larguar disa lojtar.Tre lojtarë mund të largohen nga Manchester United në afatin kalimtar të janarit.Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, po planifikon të largohet tre lojtarë nga ‘Old Trafford’ në janar.Siç shkruan ‘Telegraph’, lojtarët Eric Bailly, Marcos Rojo dhe Alexis Sanchez, nuk janë më pjesë e planeve të Jose Mourinhos, dhe në janar mund të largohen, përcjell lajmi net.Interesant është fakti se dy nga këta tre lojtarë (Eric Bailly dhe Alexis Sanchez) janë transferuar te United në epokën e Jose Mourinhos.Për Alexis Sanchez flitet për një rikthim në La Liga, me lojtarin që ka shprehur dëshirë t’i bashkohet Real Madridit.

Read More »

Rexhep Selimi e quan të rrezikshëm takimin Thaçi- Putin

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se Kosova do ta paguajë shtrenjtë takimin e presidentit Hashim Thaçi me atë të Rusisë, Vladimir Putinin.Aka quajtur shumë shqetësues takimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me atë të Rusisë Vladimir Putinin. Paralajmëron se Kosova do ta paguajë shtrenjtë këtë veprim të Thaçit. Thotë se Putini është presidenti rus më anti-shqiptar.“Nuk është dashtë me u taku me një njeri që po vazhdon të mbajë qëndrim armiqësor ndaj Kosovës’, tha Selimi në intervistë në T7.“Takimi i Thaçit me Putinin për mua dhe qytetarët është shqetësues’, tha Selimi.“Putini është armik i Kosovës”, shtoi ai.Deputeti i VV’së thotë se nuk e di si por është i sigurt se Kosova do ta paguajë shumë shtrenjtë vendi një takim të tillë që ndodhi ditë më parë në Paris.“Do ta paguajmë shumë shtrenjtë këtë takim”, tha Selimi.Tha se Putinin është lehtë për ta takuar, mjafton të ketë interes Rusia.“Kur kemi dashtë kemi mujt me taku Putinin. Mjafton të jeni intere..

Read More »

Këngëtari i njohur nxjerrë pamje të Adelina Tahirit me bashkëshortin e saj

Adelina Tahiri është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia dhe po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes.Një nga çiftet më të përfolura të shoë biz-it shqiptar është Adelina Tahiri dhe bashkëshorti i saj maqedonas, Serjozha Markov.Dyshja deri pas lindjes së djalit nuk u shfaqën së bashku, gjë që ky gjest u kritikua mjaftë shumë.Por, tani dyshja shfaqen me imazhe, ndonëse të rralla, shkruan Indeksonline.Është aktori dhe prezantuesi shqiptar, Ermal Mamaqi ai që sot ka postuar një fotografi ku shihet me çiftin duke darkuar.Ku këta të fundit duken tejet të lumtur në krahët e njëri-tjetrit, teksa s’ka shumë kohë që janë bërë prindër të një djali.

Read More »

Thyhet rekordi i madh nga Juventus

Kampioni aktual Juventus po i kalon ditët më të mira.Juventus është klubi më në formë duke mos pësuar asnjë humbje në Serie A.Fitorja 0-2 në transfertën e “San Siro”-s ndaj Milanit, ndihmoi Juventusin që jo vetëm të ruajë distancën nga ndjekësit, por të vendosë edhe një rekord të ri, që lidhet me sasinë e pikëve të marra në startin e sezonit.Kështu bardhezinjtë kanë grumbulluar plot 34 pikë, pas 11 fitoresh dhe një barazimi në 12 ndeshjet e para, ndërsa kanë vendosur një rekord absolut, për nisjen më të mirë të sezonit, që nga ekzistenca e kampionatit italian.Deri para këtij takimi, rekordi mbahej nga Napoli i sezonit të kaluar dhe Roma e sezonit 2013-2014, të cilat kishin grumbulluar 32 pikë në 12 javët e para, ndërsa në sezonin më të mirë të vet, Juventusi kishte arritur deri në 31 pikë gjatë sezoneve 2014-2015 dhe 2017-2018.Klubi bardhezi ka fituar 7 herë radhazi titullin kampion në Itali, ndërsa këtë herë po “vrapon” drejt titullit të 9-të, pasi në 12 javët e para ka arri..

Read More »

Vëmendje: Ajri i ndotur, mos dilni sonte jashtë në Prishtinë

Ndotja e ajrit në Prishtinë po merr përmasa shqetësuese.Kjo njëhit është shumë e dëmshme edhe për shëndet.Drejtori i Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani ka bërë një apel pas gjendjes së rëndë të ajrit në Prishtinë. Ramadani ka bërë apel për qytetarët që në natën e sontme të qëndrojnë në shtëpi dhe mos t’i hapin dritaret apo dyert për ajrosjen e dhomave.“Sonte qëndroni në shtëpi dhe mos i hapni dritaret për ajrosjen e dhomave”, ka shkruar drejtori Ramadani.Cilësia e ajrit në Prishtinë është aktualisht në nivelin e 229ppm (grimcave në milion), tregon kjo qendër.Bazuar në monitoruesin e cilësisë së ajrit të lëshuar nga Ambasada e ShBA-së në Kosovë, shihet se gjendja e ajrit është alarmante, dhe hyn në kategorinë e parafundit të ndotjes së ajrit.

Read More »

‘Bomba’ e mbrëmbjes: Zidane te Bayern Munich

Ish trajneri i Real Madrdid, Zinedine Zidanen shumë shpejt pritet t’i kthehet punës së trajnerit.Zidane pritet të marrë drejtimin e gjigantit gjerman, Bayern Munich.Trajneri francez, Zinendine Zidane, është rrugës së mirë për t’iu rikthyer rolit të trajnerit.46 vjeçari që bëri historinë me Real Madridin në Ligën e Kampionëve, po kërkohet nga Bayern Munich.Starti aspak i mirë i Bayernit në Bundesligë me Niko Kovaç në krye dhe humbja e fundit nga Borussia Dortmund, kanë bërë që drejtuesit e bavarezë të shqyrtojnë seriozisht mundësinë e afrimit të Zidanes, që është i papunë që nga qershori, kur edhe ishte larguar nga Real Madrid.Lajmi për interesimin e Bayernit për Zinedine Zidane bëhet i ditur nga media spanjolle ‘Ok Diaro’, përcjell lajmi net.Për Zidanen interesim ka edhe nga Premirliga, ku jo pak herë përmendet si pasues i Jose Mourinhos te Manchester United.

Read More »

LDK i do edhe votat e Listës Serbe për ta rrëzuar Qeverinë

Lidhja Demokratike e Kosovës është zmbrapsur duke pranuar tash edhe bashkëpunimin nga Lista Serbe për të rrëzuar Qeverinë.Deputeti i Li LDK-së Naser Rugova, ka thënë se për subjektin që ai bën pjesë nuk është e dëshiruar rrëzimi i Qeverisë duke faktorizuar Listën Srpska.Rugova, në emisionin “Dossier D” në RTV Dukagjini, tha se më e pëlqyeshme do të ishte rrëzimi i Qeverisë me votat e disa deputetëve të koalicionit qeveritar.“Në parim edhe ne LDK-ja dhe kryetari Isa Mustafa nuk jemi ithtarë të bashkëpunimit me Listën Serbe dhe faktorizimit të saj. Ne si opozitë jemi 58 deputetë të popullit mazhorancë”, tha ai.Deputeti i LDK-së ka thënë se LDK-ja është e kujdesshme për mënyrat se si do të rrëzoj Qeverinë.“LDK është jashtëzakonisht e kujdesshme në këtë drejtim, sepse nuk na duhet pushteti duke dëmtuar shtetin”, deklaroi Rugova, përcjell Telegrafi.Rugova thotë se duke injoruar Listën Serbe mund t’i dërgojmë mesazh Beogradit.“Ne përmes deputetëve të Listës Serbe, duhet t’i dë..

Read More »

Vizat për kosovarët, kjo është kërkesa pë BE-në

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që t’i mbajë fjalët për vizat.Ajo i ka quajtur joracionale dilemat e disa vendeve anëtare të Bashkimit Evropian për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.Ajo ka thënë se dilemat e tilla e cenojnë rëndë kredibilitetin e BE-së.Në një intervistë dhënë për gazetën ‘Epoka e Re’, Hoxha ka thënë se është mjaft e çuditshme që Kosova po përballet me dilema dhe pasiguri sa i përket liberalizimit të vizave, edhe pse i ka plotësuar të gjitha kriteret.Megjithatë, ajo shpreson se BE-ja do t’i përmbahet premtimit për vizat.Hoxha ka deklaruar se është thelbësore që vendimmarrja për vizat të bëhet në fillim të dhjetorit.Ajo ka bërë me dije se dështimi eventual i BE-së për liberalizimin e vizave pas përmbushjes së kritereve do ta vinte në pikëpyetje besimin e Kosovës karshi BE-së.

Read More »

Ja kush i propozoi martesë Dua Lipas

Dua Lipa është këngëtare me famë botërore, me prejardhje shqiptare.Ajo është shumë e dashur për publikun shquptarëDua Lipa, javë më parë pati një paraqitje të shkëlqyer në “NRJ Music Awards”.Në po të njëjtin event, ajo u takua me shqiptaren tjetër të famshme, Bebe Rexha, me të cilën ka një raport shumë të mirë miqësor.E veshur me një fustan bardhë e zi dhe me pupla, Dua arriti të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve në këtë event, duke u komplimentuar për dukjen e saj.Si në çdo event tjetër, në tapetin e kuq e kanë pritur këngëtaren Lipa shumë fansa, të cilët kur ajo afrohej, nuk hezitonin të bënin ndonjë video të shkurtër apo fotografi. Njëri prej tyre, ka shfrytëzuar rastin që kur Dua iu afrua, t’i bëjë asaj një propozim me martesë.“Dua, dua të martohem me ty”, thotë ai, teksa këngëtarja shqiptare me të qeshura i përgjigjet “Haha, Jo”.Mesa duket këngëtarja shqiptare di të tejkalojë me të qeshura dhe shaka çdo situate të tillë që i vihet përballë.

Read More »