Vdes regjisorja e njohur shqiptare, Vjosa Berisha

Ka ndërruar jetë regjisorja e njohur shqiptare, Vjosa Berisha. Lajmi është konfirmuar në rrjete sociale, në…

Skenari i Ramës për rrëzimin e Kurtit

Shkruan: Nexhmedin Spahiu Analisti politik, Nexhmedin Spahiu ka reaguar në lidhje me skenarin e Edi Ramës…

Vjosa Osmani e fton Macronin në “Sunny Hill”

Sot në selinë e Bashkimit Evropian, ka nisur Samiti BE-Ballkani Perëndimor. Në takim po merr pjesë…

Vuçiç: Harrojeni se do ta njohim Kosovën

Nga samiti i BE-së në Bruksel ka folur për mediat edhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç,…

Osmani: I kemi përmbushur kriteret për vizat, shtetet e BE-së duhet ta mbështesin këtë proces

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për…

UNHCR: 8 milionë ukrainas kanë braktisur vendin nga fillimi i konfliktit

Deri më tani, më shumë se tetë milionë njerëz janë larguar nga Ukraina që nga fillimi…

Pse “Sunny Hill” i sjell Kosovës publicitet të çmuar

Pse “Sunny Hill” i sjell Kosovës publicitet të çmuar Festivali “Sunny Hill” i ka sjellë Kosovës…

Sot nis samiti dyditor i BE-së në Bruksel

Liderët e 27 vendeve të BE-së do të takohen sot në një samit dyditor në Bruksel,…

Marrëveshja energjitike me Serbinë, ca vezë për Albin Kurtin

Një marrëveshje energjitike mes Serbisë dhe Kosovës, nënshkruar një ditë më parë, ka provokuar një ngjarje…

Presidentja Osmani konfirmon pjesëmarrjen në Samitin e BE-së/ Ka disa fjalë për anëtarësimin e Kosovës – ja për çfarë e përmend Serbinë!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, në intervistë për mediumin holandez NRC, ka biseduar për disa…

Shpërthim i fuqishëm në Prishtinë, të dëmtuara tri vetura

Sot në mëngjes ka ndodhur një shpërthim në Prishtinë, ku tri vetura janë dëmtuar. Policia e…

Turqia dhe Rusia arrijnë marrëveshje mbi eksportin e grurit ukrainas

Rusia dhe Turqia e kanë arritur një marrëveshje që i mundëson anijeve turke ta eksportojnë grurin…

Babai i katër djemve të zhdukur refuzon ADN-në: “I pres të gjallë”

Halil Hasani, 77-vjeçar nga fshati Çabër i Komunës së Zubin Potokut, jeton me besimin se katër…

Liburn Aliu: Po planifikojmë tren të shpejt në linjën Prishtinë-Fushë Kosovë, si lloj tramvaji

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka deklaruar mbrëmë se janë duke planifikuar…

Pas bllokimit të transportit hekurudhor, Rusia paralajmëron Lituaninë

Rusia ka paralajmëruar Lituaninë për pasoja “serioze” pasi ndaloi transportin hekurudhor të disa mallrave në territorin…