Abuzoi seksualisht me mbi 300 fëmijë, gardianët e burgut e gjejnë 65-vjeçarin të …

Francois Abello Camille, 65 vjeç, vdiq në një spital policie tre ditë pasi u përpoq të…

Ashpërsohen kufizimet për udhëtim në BE të qytetarëve nga Ballkani Perëndimor. Edhe dy shtetet e fundit hiqen nga lista

Shtetet e Ballkanit Perëndimor vazhdojnë të mbetet jashtë listës së vendeve për të cilat ishte rekomanduar…

SHBA: Tërhiqet vendimi për vizat e studentëve të huaj

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, hodhi poshtë vendimin e saj, për të revokuar vizat për…

Foto/Bota në 100 vitet e fundit, shikoni ndryshimet që ka pësuar

Bota ndër vite ka pësuar ndryshime të mëdha për mënyrën e jetesës dhe për stilin e…

Nusja e Milotit ia ‘ftohë’ të gjithave me pamjen e fundit, shikoni si është rregulluar

Milot Llalloshi vazhdon të jetë një këngëtar tejet i pëlqyer kosovar. Ai është pjesë e skenës…

5 të mirat e gjumit të pasdites

Ashtu sikurse të gjithë e dimë, gjumi është thelbësor për mirëqenien tonë fizike dhe mendore. Njerëzit…

Dieta me shalqi që ju ndihmon të humbni 5 kilogramë në javë

Shalqiri është padyshim një frut freskues që ju lejon të luftoni nxehtësinë tipike të verës. Duke…

Po largohet nga Man City? Guardioola ia mbyll gojën të gjithëve

Guardiola thotë se do të qëndronte te Man City edhe sikur të binin në kategorinë e…

Lajm i mirë: Vaksina amerikane rezulton e suksesshme dhe pa efekte anësore në 45 vullnetarë

Vaksina eksperimentale e firmës farmaceutike, Moderna, për COVID-19 tregoi se ishte e sigurt dhe provokoi përgjigje…

Vjen lajmi i mirë për vaksinën kundër koronavirusit

Vaksina amerikane rezulton e suksesshme dhe pa efekte anësore në 45 vullnetarë. Vaksina eksperimentale e firmës…

Kryetari i OVL e UÇK-së: Specialja po e sulmon direct UÇK-në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Ngritja e aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit nga prokuroria Speciale ka nxitur reagime të shumta te…

46 raste aktive në Pejë, drejtori i Shëndetësisë atje thotë se IKSHPK po i vonon rezultatet

Momentalisht në Pejë janë 146 raste aktive me koronavirus në Pejë. Peja ishte komuna e dytë…