Edhe VV e çon në Kushtetuese komentet për dekretin e Presidentit

Edhe Vetëvendosja e ka dorëzuar në Kushtetuese komentet për dekretin e Presidentit Anëtarja e Kryesisë së…

Lorik Cana sjell imazhin më të ëmbël nga shtrati me gruan dhe fëmijët

Lorik Cana ishte ndër futbollistët me të dashur shqiptar. Ai ka luajtur për shumë ekipe të…

Çfarë ndodh rreth botës? Nga ushtarët ‘fluturues’ tek jeta në Wuhan, fotot më interesante të javës

Në mediat ndërkombëtare janë publikuar disa nga fotot më të bukura të ditëve të fundit të…

Paralajmërimi i Suedisë/ Të gjithë do të sëmuren po aq sa ne kur të heqin karantinën!

Një nga ekspertët më të mirë të virologjisë në Suedi i ka dalë në mbrojte strategjisë…

Të gjithë me sytë nga fshati/ Britanikët tani duan shtëpi jashtë qyteteve

Agjentët e pasurive të paluajtshme në Britani informojnë për një rritje të kërkesave për shtëpi jashtë…

Zbulimi i ri i shkencëtarëve: Ky është rreziku më i madh për t’u infektuar me koronavirus

Dr Michael Chan, Profesor i Asociuar në Shkollën e Shëndetit Publik të Universitetit të Hong Kongut,…

Mali i Zi mposht epideminë: Koronavirusin e kemi nën kontroll

Epidemia e koronavirusit në Mal të Zi është nën kontroll të plotë, deklaroi ekzekutivi malazes duket…

Vuçiç: Nuk e kam idenë se si zgjidhet çështja e Kosovës, por unë pavarësinë e saj nuk e njoh

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç nuk e di se cila do të jetë zgjidhja për problemin…

Dramatike! Koronavirusi vret mbi 30 mijë persona në Itali, publikohet bilanci i 24 orëve të fundit

Italia ka kapërcyer sot mbi 30 mijë viktima nga koronavirusi, ndërsa ka regjistruar 243 viktima dhe…

Krasniqi pasi denoncoi në polici djalin e Tomë Gashit: Më sulmoi fizikisht, nuk ia ktheva

Frashër Krasniqi ka denocnuar në polici djalin e Tomë Gashit. Ish’deputeti Frashër Krasniqi ka deklaruar se…

Qeveria miraton negocimin për të marrë kredi 48 milionë dollarëshe për ballafaqimin me COVID-19

Qeveria i jep dritën jeshile kredisë 48 milionë dollarësh për ballafaqimin me COVID-19. Qeveria në detyrë…

Engji vizitoi motrën sot, shikoni kë ka marrë me vete

Këngëtarja e mirënjohur, Engjëllusha Salihu po vazhdon të jetë një ndër më të pëlqyerat e publikut.…