Kryetari i ri i Nju Jorkut dëshiron të paguhet me bitcoin

Eric Adams, kryetar i zgjedhur i qytetit të Nju Jorkut, tha se dëshiron që tre çeqet…

A e dini se çfarë ndodh me sendet e konfiskuara në aeroport?

Përafërsisht 900 kilogramë artikuj në muaj paketohen gabimisht nga udhëtarët në bagazhin e tyre. Dhe është…

Koronavirusi thyen rekorde në Rusi dhe Ukrainë

Rusia raportoi të enjten shifra rekorde të viktimave dhe të të infektuarve me koronavirus. Sipas raportit…

Rasti “Kavala”, çfarë fshihet pas dëbimit të 10 ambasadorëve nga Erdogan

Pas sulmit të ashpër ndaj diplomatëve të huaj, spikat strategjia e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan:ai…

Qeveria e re gjermane ka në agjendë pagesën minimale prej 12 eurosh në orë

Qeveria e re në vitin e parë të punës do të nisë gjithçka ndryshimet legjislative të…

Parlamenti Evropian voton kundër krijimit të Superligës së Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian refuzuan këtë të enjte modelin konkurrues të Superligës Evropiane. Pati 29 vota…

Do të udhëtoni drejt SHBA? Merret vendimi për të vaksinuarit me Sinovac dhe Sinopharm

Shefja e Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik Silva Bino ka bërë të…

Çavuşoğlu: SHBA duhet t’i dorëzojë Ankarasë avionët F-35 ose t’ia kthejë paratë

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklaruar se SHBA ose duhet t’i dorëzojë…

Lagarde: Çmimet e energjisë rrezik për fuqinë blerëse

Ngushticat e krijuara në tregtinë globale po mjegullojnë perspektivat e aktivitetit ekonomik të tremujorëve të ardhshëm…

Biden arrin në Evropë, kjo është agjenda e tij

Presidenti amerikan, Joe Biden ka arritur të premten në Evropë, për të zhvilluar një agjendë të…

SHBA-ja shpall sanksione të reja ndaj Iranit

Irani është goditur me sanksione të reja amerikane për shkak të furnizimeve me dronë dhe pajisje…

G20: Liderët botërorë pajtohen për marrëveshjen historike

Liderët e 20 ekonomive më të fuqishme botërore janë pajtuar për një marrëveshje globale që përfitimet…

Takohen Biden dhe Erdogan, zbulohet se çka biseduan

Presidenti Joe Biden i tha Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan të dielën se Shtetet e Bashkuara…

Vaksina shpallet fjala e vitit nga Fjalori i Oksfordit

Fjalët e lidhura me vaksina janë përdorur shumë më shumë më 2021 për shkak të pandemisë…

Australia heq kufizimet për udhëtime ndërkombëtare për herë të parë në pandemi

Australia ka hequr të hënën kufizimet për udhëtime ndërkombëtare, për herë të parë prej shpërthimit të…