Po bëhet nënë për herë të parë? Dafina Zeqiri më në fund zbulon barkun

Dafina Zeqiri vazhdon të jetë shumë e dashur për të gjithë. Ajo po vazhdon me veprimtarinë…

Ministrja Shahini jep disa skenarë për fillimin e vitit të ri shkollor në Shqipëri

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri Besa Shahini, nëpërmjet një video-mesazhi është shprehur mbi…

Del video: Si e shkatërron virusin vaksina ruse

Rusia ka nisur prodhimin e vaksinës së Covid-19 javën e shkuar, pavarësisht skepticizmit në mbarë botën.…

Shpërthimi i Covid-19, rregullat e reja në vendet e Europës

Kufizime të reja për të përballuar shpërthimet e koronavirusit janë imponuar në disa pjesë të Evropës.…

“Molekula është ndër më antiviralet kundër COVID”- Shpiket spraji për hundët që të mbron nga infektimi me koronavirus

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë, San Francisko kanë shpikur një spraj hundësh me antitrupa sintetikë, të…

Të dhënat tronditëse: Koreja e Veriut në krizë për ushqime, po hanë mishin e qenve

Kim Jong-un ka deklaruar se qentë e përkëdhelur (shtëpiakë) janë një simbol i ‘dekadencës’ së kapitalizmit…

Tërmeti me 5.2 i shkallës rihter në Greqi, sizmologu tregon nëse do të ketë një lëkundje të tjera më të mëdha

Një tërmet me magnitude 5.2 i shkallës rihter tronditi ditën e sotme Hydrën, në Greqi. Thellësia…

Tensionet në Bjellorusi, Rama në cilësinë e kryetarit të OSBE kërkon zgjidhje: Ofrojmë takim me qeverinë dhe opozitën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në cilësinë e kreut të OSBE ka ofruar një vizitë dhe…

“Shumë alarm dhe terror”/ Infeksionisti i njohur italian: Nuk duhet të mbështetemi vetëm tek tamponët, por edhe tek…

Covid nuk është një virus “buke”- thotë Matteo Bassetti, drejtor i klinikës së sëmundjeve infektive të…

Cilat ndërmarrje do të ndihmohen pas marrëveshjes 30 milionëshe me BERZH-in, flet Hoti

Hoti tregon se cilat ndërmarrje do të ndihmohen pas marrëveshjes 30 milionëshe me BERZH-in. Kryeministri i…

Ndërtimi i Deçan – Plavë, ky është propozimi i Ramosajt

Kryetari i Ramosaj propozon zgjidhje për ndërtimin e rrugës Deçan – Plavë. Kryetari i Deçanit Bashkim…

Learta shkëlqeu dje në ditëlindjen e djalit, por a e vërejtët këtë detaj në pamjen e saj

Dje ishte ditëlindja e Matinit, djalit të Learta Jakupit. Familja i organizoi një festë të madhe,…