Shqipëri, 10 mijë fëmijë nga klasa e parë deri në të pestën kthehen në klasa

Nxënësit e klasave të para deri në të pestën, të cilët nuk kanë mundur të ndjekin…

Australi, një familje e vetme shkaktoi krizën COVID-19 në Viktoria

Një familje prej katër anëtarësh ishte origjina e krizës së koronavirusit të ri, COVID-19, në shtetin…

‘Zhduken’ Adonisi e Teuta, çka po ndodh me çiftin

Çka po ndodh me Teutën dhe Adonisin. Teuta Krasniqi dhe Adonis Morina e kanë marrë një…

Sërish rëndohet bilanci: Nëntë të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orësh

Nëntë të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orësh. Edhe nëntë kosovarë kanë humbur jetën nga koronavirusi…

S’ka përmisim të gjendjes: 162 raste pozitive me COVID-19 dhe 122 të shëruar

162 raste pozitive me COVID-19 dhe 122 të shëruar. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës…

Nagavci thotë se LDK i ka punët “llugë”

LDK i ka punët “llugë” sipas Arbërie Nagavcit të Vetëvendosjes. Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci i…

Vuçiq konsultohet me Daçiqin për takimin me Kosovën në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, sot është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë,…

Fluturimi i përbashkët Izrael-Gjermani mbi kampin Dachau simbolizon një marrëdhënie unikale

Avionë luftarakë izraelitë dhe gjermanë kanë kryer një fluturim të parë të përbashkët mbi kampin e…

Vaksina kundër koronavirusit, Basha: Vetëm qeveria jonë s’ka bërë asnjë plan për ta siguruar, të nisin bisedimet që shqiptarët të vaksinohen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shkruan në ‘Facebook’ se të gjitha qeveritë e botës kanë…

1480 raste aktive në Prishtinë, 35 të vdekur

COVID-19 në Prishtinë: 1480 raste aktive, 35 të vdekur, Ahmeti apelon për kujdes. Kryetari i Komunës…

FSK-ja vendos në dispozicion “Batalionin e Mjekësisë”

Koronavirusi: FSK-ja vendos në dispozicion “Batalionin e Mjekësisë”. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është takuar me…

Latif Gashi ftohet nga Specialja për intervistim më 27 gusht në Hagë

Specialja telefonon Latif Gashin, i cakton intervistim më 27 gusht në Hagë. Ish komandanti i UÇK…