Barcelona dhe Milan në garë për yllin e Chelseas

Konfirmohet, ky lojtar i City-it do të transferohet te Barcelona

Sipas vetë Thomas Tuchel, Hakim Ziyech nuk do të largohet nga klubi në merkaton e ardhshme dimërore.

Javët e fundit media të ndryshme në Angli filluan të përhapin zëra për largimin e mundshëm të Hakim Ziyech nga skuadra londineze. Lojtari maroken ka një rol të rëndësishëm te Chelsea, por ai do të donte më shumë,përcjell ORAinfo.

FC Barcelona dhe AC Milan, ndër të tjera, ishin në gjurmët e Hakim Ziyech. Në fakt, thashethemet e fundit tregonin për një transferim të mundshëm të lojtarit ndërkombëtar në Marok, duke shkuar në Camp Nou. Megjithatë, vetë Thomas Tuchel e mohoi këtë.

Konfirmohet, ky lojtar i City-it do të transferohet te Barcelona

“Për momentin nuk ka asnjë mendim për të ardhmen e tij. Ne nuk planifikojmë të bëjmë asnjë shitje, shkëmbim apo çfarëdo tjetër në dimër. Nuk kam folur për këtë me askënd, madje as me Hakim, kështu që ai është ende pjesë e ekipit”, tha menaxheri i Chelseat, Thomas Tuchel.

Sipas Calcio Mercato, AC Milan ishte i gatshëm të bënte një përpjekje të madhe financiare për të joshur lojtarin maroken, por kjo ofensivë do të duhet të presë. Dera e daljes mbyllet, për momentin, për Hakim Ziyech. /ORAinfo/

Lajme me shume...