Barcelona po “çmendet” pas këtij mesfushori

Pronarët e rinj zbulojnë përforcimin e ri të Milanit

Barcelona, ka bërë plane për të nënshkruar me mesfushorin 19-vjeçar të Bayer Leverkusen, Florian Wirtz në verën e vitit 2023.

Reprezentuesi gjerman po shijonte një fushatë të suksesshme në Bundesligë përpara se të pësonte një dëmtim të rëndë në gju në mars, i cili ka të ngjarë ta përjashtojë atë nga fusha deri në nëntor të këtij viti, përcjell ORAinfo.
Pronarët e rinj zbulojnë përforcimin e ri të Milanit

Pavarësisht kësaj, skuadra katalanase po kërkon të bëjë një lëvizje për të riun e Die Werkself në fund të sezonit 2022-23 sipas Fichajes.net, me Barçën që po shtyn përpara me planet për të përmirësuar skuadrën e Xavi në të tashmen dhe të ardhmen.

Megjithatë, pavarësisht se Wirtz zbuloi se ai ka një dëshirë për të luajtur për skuadrën e La Ligës një ditë, raporti sugjeron se Real Madrid, Bayern Munich dhe Juventus të gjithë kanë interes për mesfushorin sulmues gjithashtu./ORAinfo/