Barcelona pranon ta shesë yllin 60 milionësh

Milan dëshiron ta blejë yllin e Romës

Barcelona, do të ishte e gatshme të pranonte një ofertë prej rreth 60 milionë euro për Frenkie de Jong të lidhur me Manchester United, ka zbuluar GOAL, me gjigantët e Ligës të hapur për oferta për një numër lojtarësh në rezervat e tyre.

Me financat që ende duhen menaxhuar me kujdes, pas zbulimit të disa borxheve, ata në Katalunja janë të vetëdijshëm se marrëveshjet e bëra në afatin kalimtar të verës mund të ndihmojnë për të çliruar fondet e nevojshme dhe hapësirën e skuadrës, përcjell ORAinfo.

Milan dëshiron ta blejë yllin e Romës

Duke marrë parasysh këtë dhe me interesin që thuhet se do të ndërtojë asete të ndryshme të shitshme, mund të ndodhë që ka shumë lëvizje brenda dhe jashtë Camp Nou gjatë muajve të ardhshëm, ndërsa Xavi kërkon të bashkojë një skuadër që është në gjendje të luftojë kurora vendase u rikthye nga rivali i përhershëm Real Madrid në 2022-23./ORAinfo/