Basha bën pjesë të listave Shehin dhe Ndokën, kush po i bën ‘presion’ kryedemokratit

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka bindur ditën e sotme Dash Shehin e LZHK dhe demokristianin Nard Ndoka që të jenë pjesë e listës së tij të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit.

Nuk dihen ende detajet e marrëveshjes së tyre, por mësohet se të dyja këto parti do të kenë kandidatë në 12 qarqet e vendit, por jo pjesë e emrave fitues.

Dje, ishte kreu i PAA Agron Duka që lajmëroi se kishte arritur marrëveshje me Bashën, për një kandidat fitues në Durrës dhe kandidatë në 12 qarqet e vendit, por jo në emrat fitues. Nuk dihet nëse vetë dy kryetarët e partive në fjalë kanë kërkuar vend të sigurtë në listë ashtu si Agron Duka.

Dy aletatët e tjerë që kërkojnë “thelën e madhe” dhe po i bëjnë presion Lulzim Bashës, janë Fatmir Mediu i PAA dhe Vangjel Dule i PBDNJ-së.

Aleati historik i PD, Fatmir Mediu kërkon më shumë se vetëm përfaqësimi në listë. Për të shtuar dhe më presionin ndaj Bashës, dje Mediu ka prezantuar 36 kandidatët e tij për Tiranën. Sipas tij, kofiçentët e republikanëve janë tëë njëjtë me PD.

The post Basha bën pjesë të listave Shehin dhe Ndokën, kush po i bën ‘presion’ kryedemokratit appeared first on Zonë E Lirë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !