Bëhet “nami”, Barcelona po e shet yllin 80 milionësh

Barcelona e City në “luftë” për yllin e Arsenalit

Pavarësisht se ishte një nënshkrim që dikur kushtonte 80 milionë euro, Frenkie de Jong nuk e ka përfunduar kurrë performancën sipas asaj shume që kur zbarkoi në Barcelonë nga Ajax Amsterdami.

Kjo formë mund ta bëjë atë të largohet nga Camp Nou shumë më herët se sa pritej pas ardhjes së Xavi Hernández ,përcjell ORAinfo.

Barcelona e City në “luftë” për yllin e Arsenalit

Dhe është se sipas El Chiringuito de Jugones, Barcelona nuk do ta shihte me sy të keq heqjen e shërbimeve të Frenkie de Jong, për sa kohë që një ofertë mjaft e fuqishme për të vlerësuar shitjen e tij , duke pasur një ide të qartë të duke u përpjekur për të rikuperuar pjesën më të madhe të investimit të bërë nga një futbollist, i cili edhe pse është ende i ri, është e vërtetë që nuk e ka mbaruar të qenit ai lojtari diferencial që tregoi në kohën e tij te Ajax në Amsterdam nën komandën e trajnerit holandez Erik ten Hag, i cili dinte të vizatonte versionet më të mira të tij. /ORAinfo/

Lajme me shume...