Bie avioni dhe u merr jetën, një grup personash po riatdhesohej nga Bolivia

Kriza e koronavirusit kërcënon lirinë e shtypit nëpër botë

Kriza e koronavirusit kërcënon lirinë e shtypit nëpër botëKatër spanjollë që po riatdhesoheshin për shkak të krizës së koronavirusit dhe dy pjesëtarë ekuipazhi të avionit kanë vdekur në një aksident në Bolivi.

Ata ishin në një aeroplan të Forcave Ajrore Boliviane, i cili zbriti pasi raportoi për vështirësi teknike, ndërsa u nis drejt qytetit të Santa Cruz dhe u kthye përsëri në aeroportin e tij të nisjes.

Trupat e dy anëtarëve të ekuipazhit së bashku me një mashkull dhe tre gra pasagjerë janë tani në një morg spitalor lokal. Avioni u rrëzua rreth gjashtë milje nga qyteti i Trinidad, në Bolivinë veri-lindore, pak para orës 02:00 të mëngjesit, me kohën lokale të shtunën.

Katër spanjollët janë emëruar si Francisco Jose Gallegos Gonzalez; Alba Aparicio Fornas; Yandira Oliverra Velarde; dhe Deliz Salvatierra Valverde. Francisco dhe Deliz ishin burrë e grua.

Alba kishte punuar me një organizatë të quajtur “Psikologë pa Kufij” dhe kishte planifikuar të udhëtonte rreth Bolivisë pasi mbaroi një punë gjashtë-mujore para krizës Covid-19. Të katër pasagjerët do të kryenin një fluturim të dytë të riatdhesimit në shtëpi nga Santa Cruz më vonë këtë javë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !