“Bombë” nga Italia: Aguero te gjiganti italian me parametra zero


Sergio Aguero te gjiganti italian me parametra zero.

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero do të largohet nga klubi pas dhjetë viteve në Etihad.

Argjentinasit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe në verë do të jetë futbollist i lirë.

Sipas raportimeve të fundit nga Anglia, Aguero do ta vazhdojë karrierën në Itali tek Interi.

Neroaxurët e kanë piketuar argjentinasin si përforcim ideal për vijën e sulmit dhe janë të gatshëm t’i ofrojnë pagë më të lartë për të mposhtur konkurencën.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...